דיגיטל וטק

גוגל חושפת: כך תחסכו הרבה כסף בהזמנת הטיסה הבאה שלכם

על רקע הביקושים הגבוהים בישראל לחופשות וטיסות, שהגיעו בקיץ 2023 לשיא של כל הזמנים, גוגל מפרסמת את כל הטריקים להזמנת חושפות וטיסות בזול ושוברת מיתוסים שכולנו מאמינים בהם
מערכת ice | 
ירידת מחירים (צילום פלאש 90/ נתי שוחט, pngwing)
על רקע הביקושים הגבוהים בישראל לחופשות וטיסות, שהגיעו בקיץ 2023 לשיא של כל הזמנים, גוגל מפרסמת היום (שלישי) מגמות חיפוש עדכניות שחושפות את השינויים בהרגלי התיירות של הישראלים לאור המצב הכלכלי בארץ ובעולם. החברה גם מפרסמת ניתוח מחירי טיסות מישראל בחמש השנים האחרונות שמנפץ לא מעט מיתוסים על רכישת כרטיסי טיסה זולים. 
מנתוני גוגל עולה שבמחצית הראשונה של השנה חלה עלייה בחיפושי הטיסות (12%+), קרוזים (40%+) ומלונות (11%+) בישראל. השנה נרשם שיא של כל הזמנים בחיפוש חופשות מוזלות, עם גידול של אלפי אחוזים בחיפוש ׳יעדים זולים באירופה׳, זינוק של 400% ב׳טיסות זולות בפסח׳ ו-300% ב׳טיסות זולות ביולי׳. 
 
השנה נרשם גם זינוק של אלפי אחוזים בחיפוש ׳חברות תעופה לואו קוסט׳ לצד עלייה בחיפוש טיסות ללא יעד ספציפי. עם עלייה גלובלית של כ-400% בחיפוש של ׳טיסות ב-Google Flights לכל מקום׳ ('Google Flights to anywhere') במחצית הראשונה של 2023 לעומת 2022, לצד גידול של 200% ב׳טיסות ביזנס לכל מקום׳ ושל 150% ב׳טיסות זולות עכשיו לכל מקום׳. 
במחצית הראשונה של 2023 חלו שינויים גם במועד תכנון החופשה המעידים על  שני סוגי תיירים ישראלים - "המתכננים" ו"הדחיינים". השנה, חיפשו הישראלים טיסות 56 ימים לפני ההמראה, בממוצע, לעומת 46 ימים מראש ב-2022. לצד זאת, נרשם זינוק של פי 2 בחיפוש "טיסות ברגע האחרון" ביחס לתקופה המקבילה בשנה שעברה. 
"השינויים בהרגלי החיפוש של התייר הישראלי חושפים את הגמישות, היצירתיות ושבירת דפוסי ההתנהגות שעוזרים לו לטייל בעולם בפחות כסף, ככל הנראה לאור המצב הכלכלי בארץ ובעולם״, מסר אלירן לוי ממחלקת הדוברות של גוגל בישראל. ״השנה אנחנו רואים שהחיפוש אחר החופשה הזולה ביותר מביא את התייר הישראלי לחפש יותר חברות לואו קוסט, עם גמישות מקסימלית בבחירת היעד המתבטאת בשינוי של תיזמון רכישת הכרטיסים להרבה יותר מוקדם או מאוחר מבעבר״. 
בדרך לחופשה חוסכים כסף עם Google Flights: לוי גם מנפץ לא מעט מיתוסים בדרך לרכישת כרטיס הטיסה המשתלם ביותר: ״ניתוח של מחירי הטיסות מישראל בחמש השנים האחרונות מעלה תובנות ששוות לא מעט כסף לתייר הישראלי. טיסה ישירה לא תמיד תהיה יקרה יותר מטיסה עם קונקשן, רכישת כרטיס טיסה בדקה התשעים לרוב לא תשתלם ואין יום שזול יותר לטוס בו או לרכוש בו כרטיס טיסה באופן גורף״.    
המיתוס: "טיסה עם קונקשן תמיד תעלה פחות": ניתוח מ-Google Flights של מחירי הטיסות מישראל בחמש השנים האחרונות מראה שלעיתים טיסות ישירות לא בהכרח יקרות יותר מטיסות עם קונקשן לאותו היעד. בקווים בהם קיימות שתי האופציות, רק ב-33% מהמקרים בממוצע הטיסה הישירה תעלה לכם יותר מאשר טיסות עם קונקשן על אותו הקו. ועדיין, במקרים רבים, בחירה בטיסה לא ישירה היא אולי פחות נוחה אך יכולה לחסוך סכומי כסף נכבדים. טיסות ישירות מנתב"ג יקרות יותר ב-18% בממוצע מטיסות לא ישירות.  
המיתוס: "הכי זול לקנות כרטיס טיסה בדקה ה-90": באופן כללי, בחמש השנים האחרונות, הטיסות מישראל הוצעו במחיר הנמוך ביותר 82 יום לפני ההמראה. אבל כשמסתכלים על חופשות בתקופות מיוחדות, הנתונים מפתיעים: כדי ליהנות מהמחיר הזול ביותר לטיסות במהלך חודשי יולי-אוגוסט, היה כדאי לרכוש את הכרטיסים כשישה חודשים מראש (179 ימים) לפני ההמראה בעוד שטיסות לחגי תשרי כדאי היה לרכוש 7.5 חודשים (225 ימים) לפני הטיסה וטיסות לחנוכה או לביקור בשווקי חג המולד היה מומלץ לרכוש כשלושה חודשים (94 ימים) מראש. 
המיתוס: "הכי זול לטוס באמצע שבוע ולכרטס בימי שלישי": בניגוד למיתוס הרווח, מהניתוח של Google Flights עולה שאין יום בשבוע שבו זול יותר לטוס מישראל, כך גם בנוגע לסברה שבימי שלישי חברות התעופה מציעות כרטיסים זולים יותר, שכן המחיר כמעט לא משתנה בין ימות השבוע. זאת בניגוד לארה״ב, שם נתוני Google Flights מראים שזול יותר ב-12% לטוס באמצע השבוע (ימים שני, שלישי ורביעי). 
לאן טסו הישראלים מאז תחילת השנה ולאן יטוסו בהמשכה? לפי נתוני Travel Insights with Google, היעדים הכי מחופשים מתחילת השנה היו לונדון ומיד אחריה איסטנבול ולרנקה. במקום הרביעי אתונה ואחריה פריז. בראש רשימת היעדים שהחיפושים שלהם הכי צמחו מתחילת השנה ניצבת קולומבו בירת סרי לנקה ואחריה טיווט (מונטנגרו), איביזה, אוסקה ופאפוס.  
היעדים החמים ביותר לחופשת הקיץ ב-2023 היו ניו-יורק, לונדון, אתונה, לרנקה, פאפוס, בודפשט, אמסטרדם, רומא, פריז ומילאנו. ב-2022, הישראלים חיפשו כרטיסי טיסה לחופשת הקיץ שלהם 56 יום מראש בממוצע עם משך חופשה ממוצע של 11 ימים. 
רשימת היעדים החמים לחגי תשרי דומה לזו של חופשות הקיץ, עם ניו-יורק, לונדון ואתונה בראש הרשימה, בנגקוק שמחליפה את לרנקה במקום הרביעי, פריז במקום החמישי, טוקיו במקום השישי, לאחר מכן רומא, מילאנו, אמסטרדם ופאפוס. את הטיסות לחופשת חגי תשרי חיפשו הישראלים ב-2022 59 יום לפני בממוצע עבור שהות ממוצעת של כ-10 ימים. 
בראש רשימת היעדים החמים לחופש חנוכה ושווקי חג המולד (7-25.12.23) ניתן למצוא את לונדון, בנגקוק ודובאי. אחריהן ניו-יורק, פריז, פראג, בודפשט, וינה, פוקט וברלין. את הטיסות לחופשת חנוכה הישראלים חיפשו 67 יום מראש בממוצע עבור שהות ממוצעת של 8 ימים. 
ארבעה טיפים מנצחים לחיסכון עם Google Flights: בכל חיפוש טיסה ב-Google Flights, ניתן להיכנס לגרף המחירים בשביל למצוא את הטיסה הזולה ביותר בסמוך לטווח התאריכים שהוגדרו. במידה והמערכת תבחין בשינוי תאריכים משמעותי, תקבלו מיד התראה על איך שינוי תאריכי הטיסה יוכל לחסוך לכם בין מאות לאלפי שקלים. בדוגמא שבתמונה ניתן לראות המלצה להקדים את הטיסה ביום ולהביא לחיסכון משמעותי של 1,300 שקל לכרטיס.  
התובנות המשודרגות מתווספות לציר המחיר האופייני. לאחר שבחרתם את הטיסה שאתה מעוניינים בה, תוכלו להתרשם מציר מחירים עם שלושה צבעים: אדום, צהוב וירוק שיספר לכם האם המחיר גבוה, נמוך או ממוצע ביחס לשנה האחרונה. הציר משקף מחירים מ-12 החודשים האחרונים לטיסה באותה העונה, אותו המסלול, מספר העצירות, מחלקה וחברת התעופה. 
הפעילו את מעקב המחירים ב-Google Flights על היעד ותאריכי הנסיעה שלכם, ו-Google Flights תשלח לכם מייל במידה והמחירים ישתנו באופן מהותי. אם אתם גמישים יותר לגבי מועד הנסיעה, תוכלו להפעיל מעקב עבור 'כל התאריכים' כדי לקבל הודעה על ירידת מחירים לטיסות שיצאו ב-3 עד 6 החודשים הבאים ליעד הספציפי.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה