בחירות 2022

אביגדור ליברמן: "אסור ששנת הלימודים לא תפתח"

בהצהרה לתקשורת, תקף שר האוצר את הסתדרות המורים המאיימים בשביתה בתחילת שנת הלימודים: "יש פה ניסיון לקחת את התלמידים כבני ערובה, ולקבל הרבה יותר ממה שמגיע"
דוד זולדן | 
סיון כהן, אביגדור ליברמן ויפה בן דוד (צילום ענבל מרמרי, פלאש 90)
המשבר בין משרד האוצר להסתדרות המורים עלול לעכב את פתיחת שנת הלימודים שצפויה להיפתח בעוד כשבועיים. בהצהרה שנתן היום לתקשורת, שר האוצר, אביגדור ליברמן, חשף את המתווה החדש להסתדרות המורים, הכולל העלאה של שכר המורים, ברקע לאיומיהם לשבות בתחילת שנת הלימודים.
ליברמן הציג את המתווה שגובש במשרדו שלפיו המשכורת של מורה יתחיל ב - 9,000 שקלים. "הדגש הוא על המורים הצעירים, וגם המורים הוותיקים מקבלים פה תגמול יפה. המורה הצעיר יקבל החל ממשכורתו הראשונה כ-9000 שקלים מינימום. על פעילות נוספת יקבלו גמול של 1100 שקלים. בנוגע למענק התמדה: מי שיעבוד שלוש שנים ברציפות ומעבר לכך, יקבל מענק של 24,000 שקלים. כמו כן, שכר התחלתי של מנהל בית ספר יהיה 20,000 שקלים", אמר ליברמן. 
עוד הוסיף ואמר כי "יש פה ניסיון לקחת את התלמידים כבני ערובה, ולקבל הרבה יותר ממה שמגיע וממה שאנחנו מסוגלים לתת. אני מצטער על ההתנהלות כפי שאנחנו רואים אותה, אני לא יודע ממה זה נובע. אני שומע שיש כאלה שבטוחים שהממשלה לא תוכל להרשות לעצמה שביתה"
לסיום אמר ליברמן כי "אסור ששנת הלימודים, אחרי שנתיים של קורונה, לא תיפתח. זה חשוב לתלמידים, להורים ולמורים עצמם. עד היום השתדלנו לנהל משא ומתן הרחק מהזרקורים ובעין התקשורת, ענייני מבלי להיגרר לפולמוס ציבורי או תקשורתי. אני חושב שהגענו לרגע שכבר אי אפשר למשוך. שמעתי וראיתי הצפה של הודעות שקריות והשמצות שאין להן מקום".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה