השוק

דירוג בתי ההשקעות: איזו מניה עם התשואה הטובה ביותר?

בתי ההשקעות נהנים משנים מצויינות בשוק ההון בעיקר בתי ההשקעות שמנהלים השקעות לטווחים בינוניים וארוכים ואלה רוב בתי ההשקעות; אז איזו מניה של איזה בית השקעות הניבה את התשואה הטובה ביותר בחודש אפריל? הדירוג המלא
ניצן כהן | 
בתי השקעות (צילום ice)
בתי ההשקעות נמצאים בשנים טובות. הריבית האפסית דוחפת את הציבור להשקעות בשווקים הפיננסים ואותן צריך לנהל. אז מי מנהל את ההשקעות האלה? בתי ההשקעות, ומידי חודש מופקדים אצלם סכומי כסף לא מבוטלים בעיקר בחסכונות לטווחים הבינוניים והארוכים אבל לא רק אלא גם בקרנות הנאמנות שנחשבות לאפיק השקעה לטווח קצר.
מנגנון ההכנסות של בתי ההשקעות עובד כך: הציבור מפקיד כסף לבתי ההשקעות הן לקרנות הנאמנות, לקרנות ההשתלמות ולקופות הגמל ואף לקרנות הפנסיה. בתי ההשקעות גובים דמי ניהול ואלה למעשה ההכנסות שלהם.
כאן נכנס סעיף ההוצאות: כמו בכל עסק יש הוצאות שוטפות על ניהול כמו עורכי דין, רואי חשבון, מזכירות וכד' אבל בבתי ההשקעות יש שורה של הוצאות כבדות כמו הוצאות על הגנת סייבר, הוצאות על מחקר, ניהול השקעות בפועל (בתי ההשקעות מעסיקים מנהלי השקעות שנמדדים בתשואות שהם משיגים ללקוחות), מערך של משרד אחורי שמתעד כל פעולה שבוצעה על ידי מנהלי ההשקעות.
סעיף הוצאות גדול לא פחות הוא ההוצאות על מיחשוב שנועד לוודא שהכסף שהופקד באמת רשום על שם הלקוח הנכון ונצברות בעבורו התשואות שלו ושלו בלבד.
באופן עקרוני, ככל שמופקדים יותר כספים בבית ההשקעות כך הוא מרוויח יותר ולכן המאבק הגדול של בתי ההשקעות הוא לגרום לציבור לרכוש את המוצרים שלו.
בימים בהם הציבור נוהר לבורסה כל בתי ההשקעות סופגים כספים והרווחים אמורים להשתרשר למניות שלהם.
בחודש אפריל ניכר המשך המגמה של העליות במניות בתי ההשקעות שהן למעשה מניות שחושפות את המשקיע בהן לשוק הכסף. אבל כאן יש פיצול. יש בתי השקעות שעלו בשנים האחרונות בשיעורים משמעותיים ויש כאלה שפיגרו, בחודש אפריל הפער הזה נסגר.
כך למשל בית ההשקעות איי.בי.איי שפיגר בתשואות לפני שנה סגר את הפער הזה מתחילת השנה והמניה של בית ההשקעות הניבה תשואה של לא פחות מ-25% בחודש אחד. מנגד הייתה זו מניית אלטשולר שחם גמל שהניבה תשואה שלילית של 11% לאחר שבשנים האחרונות המניה הובילה את דירוג מניות הפיננסים בבורסה.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה