השוק

לידר גייסה סכום עתק ממיליונרים ישראלים לקרן השקעות חדשה

הקרן החדשה של לידר הון פרטי גייסה את הכסף ממשקיעים מוסדיים ומשקיעים כשירים, וזאת בתקופה מאתגרת של ריבית גבוהה וחוסר ודאות בשווקים; איתי אלנתן מנכ"ל לידר: "הקרן היא חלק מהסכם שנחתם לפני שנתיים עם HarbourVest"
ניצן כהן | 
איתי אלנתן (צילום לירן שמש)
לידר הון פרטי השלימה גיוס של מיליארד שקל לקרן השקעות פרטית חדשה שהקימה. הקרן החדשה תחבור לקרן זרה כך שלמעשה המשקיעים שהכניסו כסף לקרן החדשה יקבלו גישה לפרוטפוליו של קרנות זרות וזה מעניין על רקע הריבית הגבוהה וחוסר הוודאות בשווקים הפיננסיים.
מלידר נמסר כי בית ההשקעות פיתח שיתוף פעולה שיכלול משקיעים כשירים מישראל לצד המשקיעים המוסדיים. לצד המשקיעים המוסדיים, לידר הון פרטי, השלימה גיוס שיא של כ 300 מיליון שקל נוספים עבור קרן הפידר של לידר שתשקיע בקרן 12 של CD&R.
מדובר בקרן הפידר הגדולה ביותר שגויסה אי פעם ממשקיעים כשירים ישראלים עבור קרן Private Equity גלובלית. קרן הפידר כוללת רשימה ארוכה של משקיעים ישראלים עתירי הון ביניהם מהמשפחות העשירות במשק הישראלי, יזמים ומנהלים בכירים בהייטק, מנכלים בכירים של חברות במשק, מנהלים בכירים בשוק ההון, תעשיית קרנות הגידור, תעשיינים וקיבוצים.
הקרן של CD&R, היא קרן מס 12 בסדרת קרנות הדגל של הפירמה, צפויה לקיים סגירה סופית במהלך החודשים הקרובים. יעד הקרן נקבע ל 20 מיליארד דולר, ועל פי הדיווחים נראה כי בשלב זה הביקוש לקרן עבר את יעד הגיוס שנקבע.
איתי אלנתן, שותף מנהל ומנכ"ל לידר הון פרטי מסר: "בתקופה מאתגרת זו, כאשר ישנה אי וודאות בשווקים וקיים קושי רב מצד מנהלי קרנות לגייס הון, CD&R נהנית מביקוש עודף ומהבעת אמון חזקה של המשקיעים הקיימים שלהם הנובעת, בן השאר בשל הסטוריית הביצועים החזקה של הפירמה ומהיכולות התפעוליות המוכחות וניסיונו העשיר של צוות הניהולי בניצול הזדמנויות השקעה דווקא בתקופות אלו".
אלנתן הוסיף כי "גיוס השיא עבור קרן הפידר מגיע בהמשך לשת"פ הבלעדי שנחתם בין HarbourVest ללידר הון פרטי לפני כשנתיים במטרה לאפשר למשקיעים פרטיים כשירים גישה לקרנות הדגל שלהם. לפני כשנה לידר הון פרטי השלימו בהצלחה את גיוס הפידר הראשון של לידר עבור HarbourVest בישראל (כ 150 מיליון ש"ח ממשקיעים ישראלים כשירים) עבור קרן הדגל קו-אינבסטמנט מס 6 של הפירמה. בימים אלו לידר הון פרטי נמצאת בעיצומו של גיוס הפידר השני עבור HarbourVest בישראל לקרן הדגל מס 11 באסטרטגיית הסקנדרי של הפירמה - HarbourVest Dover XI".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה