בריאות

בדרך ללגליזציה בישראל? מהפכה בתקנות יאפשרו שימוש בקנאביס

משרד הבריאות הודיעה כי תקנות חדשות יאפשרו מרשם לקנאביס רפואי מרופאים מומחים, ללא רשיון מיוחד. ניצן הורוביץ: "הקנאביס הוא טיפול חיוני שמסייע לאנשים רבים להתמודד עם סוגים שונים של מצבים רפואיים ומחלות קשות"
מערכת ice | 
קנאביס (צילום pixabay)
תקנות חדשות יאפשרו מרשם לקנאביס רפואי מרופאים מומחים, ללא רישיון מיוחד, בהנחיית שר הבריאות ניצן הורוביץ, זאת לאחר שמשרד הבריאות פרסם להערות הציבור את תקנות מרשם הקנאביס. התקנות, יבטלו את הצורך בקבלת רשיון קנאביס מהיחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות, ויאפשרו מתן קנאביס רפואי במרשם על ידי רופאים מומחים במערכת הציבורית.
התקנות מובאות כעת בהמשך לשיתוף הפעולה בנושא זה עם ח"כ שרן השכל והן מיישמות את מסקנות ועדת ד״ר בועז לב, שתמכה במעבר מרשיונות למרשמים על ידי רופאים. לאחר הערות הציבור, התקנות יועברו לאישור ועדה בכנסת ביחד עם ההנחיות שיסדירו את הגבייה בעבור המרשמים על ידי הקופות.
 
שר הבריאות ניצן הורוביץ: "הקנאביס הוא טיפול חיוני שמסייע לאנשים רבים שמתמודדים עם סוגים שונים של מצבים רפואיים ומחלות קשות. הגיע הזמן להיפטר מהסטיגמה העתיקה סביב הצמח ולהקל על כל מי שהטיפול הזה מסייע לו. זה בדיוק מה שאנחנו עושים כעת. בדיוק כמו טיפולים חיוניים אחרים, התקנות שפרסמנו יאפשרו לרופאים מומחים לרשום קנאביס רפואי בצורה פשוטה ונגישה. זה יבטיח שמי שזקוק טיפול הזה יקבל אותו בצורה הרבה יותר נגישה ומהירה".
 

לאור אישור התקנות, אומר מנכ״ל ומייסד חברת הקנאביס הרפואי ״יוניבו״, גולן ביטון: ״בשעה טובה! אישור התקנות יאפשר את פתיחת השוק. כעת יוכלו מטופלים נוספים שנתקלו עד כה בהרבה בירוקרטיה, להגיע לקבלת מרשם בצורה יעילה יותר וקלה יותר. התרופה המיוחלת תהיה נגישה להם הרבה יותר, עם פחות סחבת וגרירת רגלים עמם התמודדו עד עכשיו״.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה