משפט

"צילינדרים מזויפים": רב בריח תובעת יבואן ששיווק מוצרים הנחזים לאלו של החברה

החברה הגישה לבית משפט השלום תביעה על 200 אלף שקל נגד ראאד אבו חרוב בגין הפרה של זכויות הקניין הרוחני, לאחר שייבא לישראל אלפי צילינדרים וגופי מנעול שנושאים סימני מסחר רשומים שלה
מערכת ice |  1
מוצר מזויף שנתפס במכס (צילום מפעל הנעילה רב בריח)
חברת רב בריח הגישה לבית משפט השלום תביעה על סך 200 אלף שקל נגד היבואן ראאד אבו חרוב, בגין הפרה של זכויות הקניין הרוחני. זאת, לאחר שאבו חרוב ייבא לישראל מוצרים מזויפים המתחזים להיות מתוצרת רב בריח ונושאים סימני מסחר רשומים של החברה.
מדובר בשני מוצרים - צילינדרים וגופי מנעול, שכל אחד מהם נושא שלא כדין סימני מסחר של רב בריח. לפי החברה, אותם מוצרים הם מהמרכזיים והנמכרים ביותר שלה תחת סימני המסחר, ומזוהים עם פעילותה. בסך הכל נתפסו 1,995 צילינדרים ו-1,000 גופי מנעול, בשווי של כ-250 אלף שקל.  בחברה מדגישים כי הסחורה לא שוחררה לציבור ולא ניתן למצוא בשוק את המוצרים המזויפים.
רב בריח טוענת, באמצעות עורכי הדין תרזה לס גרוס ועופר שפירא, כי ב-21 בספטמבר התקבלה בחברה הודעה מהמכס על עיכוב מוצרים שנחשדו כטובין המפרים את זכויות היוצרים או הסימן מסחר השייכים לרב בריח. בהתאם לכך, פנה המכס לרב בריח לגבי המוצרים שנתפסו, ובבדיקת החברה התברר שמדובר במוצרים מזויפים אשר לא יוצרו על ידה.
עוד טוענת החברה בכתב התביעה כי ייבוא, הפצה ושיווק או מכירה של המוצרים פוגעים בזכויות הקניינות שלה, מטעים את ציבור הצרכנים, גורמים להפסדים כספיים כבדים ומאפשרים ליבואן המפר להתעשר שלא כדין על חשבון רב בריח - פעולות שפוגעות באופן מהותי במוניטין החברה. רב בריח מבקשת להורות על השמדת הסחורה המזויפת, להוציא צו למניעת הישנות מעשי הפרת זכויות הקניין הרוחני שלה ולתת סעד למתן חשבונות ופיצוי כספי.
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  לא לקחת מנעולן בלי הסמכות
  מרינה 11/2020/06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  יש הרבה כאלה שמוכרים גם בתור מנעולנים צילינדרים מזויפים, ההצעה שלי לבדוק טוב טוב מי מגיע אליכם הביתה - אם אתם רוצים המלצה חמה אז תומר מחברת מעולים במנעולים עושים אחלה עבודה וגם שירות יוצא דופן, בכל מקרה לא להתפתות למחירים הנמוכים של צילינדרים זאת סכנת נפשות שיפרצו לכם הביתה בגלל צילינדר בלוי
  סגור