תקשורת ומדיה

לאחר יאיר נתניהו: גם ענת קם קיבלה תעודת עיתונאי

תוך תקופה קצרה, העניקו בלשכת העיתונות הממשלתית תעודות עיתונאי ליאיר נתניהו ולענת קם ששניהם אנשי תקשורת ובעלי טורים. עורכת מדור דעות בהארץ חשפה כי השב"כ הערים קשיים על קבלתה את התעודה
מערכת ice |  1
ענת קם (צילום אוליבר פיטוסי פלאש 90)
עורכת מדור דעות של עיתון הארץ, ענת קם, הודיעה היום (חמישי) כי לשכת העיתונות הממשלתית העניקה לה תעודת עיתונאי, וזאת על אף שאינה משמשת, לכאורה, כעיתונאית בפועל אלא כעורכת מדור דעות וכותבת טורים בלבד באתר.
בכך מצטרפת קם להחלטת לשכת העיתונות הממשלתית להעניק תעודת עיתונאי גם ליאיר נתניהו לאחר שנתיים של הגשת תוכנית ברדיו גלי ישראל וכתיבת טורים שבועיים באתר ice. נתניהו אף הוסיף לאחר קבלת התעודה: "שמאלנים יקרים שימו לב - מעכשיו כשאתם תוקפים אותי, אתם תוקפים עיתונאי. לפי המנטרה הקבועה שלכם לתקוף עיתונאי זה הדבר הכי גרוע שאפשר לעשות, הסתה מסוכנת וחתירה תחת יסודות הדמוקרטיה, לא?".
קם עצמה כתבה על קבלת התעודה של נתניהו, בטור: "יש משהו מביך בניסיונו של יאיר נתניהו להתקבל למועדון שהוא עובד ימים ולילות כדי לרדת עליו ולבוז לו. אלא שהבעיה עמוקה יותר: כשתעודת לע"מ ניתנת לאדם שלא עשה עבודה עיתונאית מימיו".
 
בעבר, אף תקפה קם את מועצת העיתונות ולע"מ "לא מצדיקים את עצמם - אף שהמהות שלהם חשובה מאי פעם" וזאת לאור איום על עיתונאים המותקפים, שחיקת העיתונות המקצועית ודחיקתה על ידי בלוגרים ברשת - ולכן "נדרש גוף חזק שיפעל למען המקצוע ולמען העוסקים בו". כך, לדבריה, גוף כזה יהיה חזק רק אם ייצא מלשכת ראש הממשלה. לדבריה, הדבר הרצוי הוא "גוף חדש, חזק, שיפעל כגילדה מקצועית איתנה ומאחדת, יקדם את המקצוע במאקרו ואת העוסקים בו במיקרו".
על קבלת תעודת העיתונאי שלה, כתבה עורכת מדור דעות בהארץ כי מדובר ב-"בום כביר", והסיבה לכך הינה שהשב"כ הקשה על קבלתה את התעודה, וכי היה עד לפני פחות מחודש עוד היה לה קלון.