תקשורת ומדיה

שלמה פילבר חוגג בעקבות נתוני הלמ"ס: "נקמה מגישים קרה"

הסוקר ועד המדינה שלמה פילבר חוגג את פרסום נתוני הלמ"ס על שיא בתעסוקת גברים חרדים: "אמרתי לכם, קראו לי שקרן וממציא נתונים. ללמדכם שתארים מפוצצים אינם תמיד ערובה לנתונים נכונים"
מערכת ice |  8
שלמה פילבר בעדותו (צילום פלאש 90/ יונתן זינדל)
הסוקר שלמה פילבר, מבעלי חברת המחקרים ‘דיירקט פולס’, לשעבר מנכ"ל משרד התקשורת ועד מדינה במשפט נתניהו, חוגג את פרסום נתוני הלמ"ס על עליה בשיעור תעסוקת הגברים החרדים.
בחשבון הטוויטר שלו כתב היום פילבר: "נקמה מגישים קרה - (ציוץ 'אמרתי לכם'). היום מפרסם הלמ"ס כי תעסוקת גברים חרדים עלתה ב2.5% לשיעור של 55.5% - הנתון הגבוה מזה עשור, כפי ש'דיירקט פולס' טוענת חודשים רבים.
 
"לפני 8 חודשים בעקבות עוד סערה תקשורתית פוליטית צינית על 'החרדים הטפילים' שלא עובדים, צייצתי את הדברים הבאים: 'לצערי, אין היום בשום גוף רשמי של מדינת ישראל נתונים מעודכנים על השנתונים האחרונים. (גילאי 28-33). המהפכה מתרחשת מתחת לרדאר כשהפוליטיקאים ממשיכים להפריח סיסמאות ונתונים ישנים ולא מעודכנים".
לטענת פילבר, בתגובה לציוץ, "צבא של דוקטורנטים ו'מומחי כלכלה' תקף אותי - כשקרן, ממציא נתונים, אחד שלא מבין ועוד שלל קלישאות שחצניות. הגדיל לעשות מרצה וחוקר באוני' העברית שערך קמפיין נגדי והזהיר את עוקביו 'משקר בוהק לפניך'. ללמדכם, תארים מפוצצים אינם תמיד ערובה לנתונים נכונים. או כמו שאמרנו בעבר - הראשונים לזהות".
 
כזכור, לפי הנתונים שפורסמו היום, כמעט 56% מהגברים החרדים מועסקים כיום, לעומת 52% בשנת 2014. אולם הפער משאר האוכלוסייה עדיין משמעותי שכן בקרב גברים יהודים לא חרדים השיעור עומד על 87%.
תגובות לכתבה(8):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 8.
  מה שיעור הנשים המועסקות במגז הערבי?
  חיים מירושלים 08/2023/03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ובכן על פי המכון הידוע לשימצה לדמוקרטיה שיעור הנשים במועסקות במגזר הערבי הוא 36 אחוז ושיעור הגברים המועסקים הוא 69 אחוז, שאלה למה האופוזיציה לא מרימה את קולה על השיעור הנמוך של המועסקים בחברה הערבית? הערבים לא משרתים בצהל, לא פועלים באירגונים התנדבותיים, כדוגמת הצלה, יד שרה, זכרון מנחם, ומקבלים זכויות של אזרח מן השוןרה, איפה ליברמן? איפה יאיר לפיד? איפה בני גנץ? איפה מירב מיכאלי? עד מתי הם ימלאו פיהם מים???
  סגור
 • 7.
  מה אחוז הגברים שעובדים בקרב החברה הערבית? פשע ודמי חסות
  חיים מירושלים 08/2023/03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא נחשבים כתעסוקה
  סגור
 • 6.
  הלמס חבורה של שקרנים
  ק 08/2023/03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  גם לפני הממשלה הזו שיחקו בנתונים לפי צורך עכשיו בטוח שהמצב גרוע יותר.
  סגור
 • 5.
  מיסים
  רום 08/2023/03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה היא גובה המשכורת טגמה מס הם משלמים ? מר םילבר
  סגור
 • 4.
  העלייה בתעסוקה בגלל העליה ביוקר המחיה שמחייב אותם לעבוד (ל"ת)
  זרנבוט 08/2023/03
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • 3.
  זאת בדיחה?
  יוסל 08/2023/02
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מזכיר את פטרונו,מלכו ומלוקקו.
  סגור
 • 2.
  נקמה!!!!
  אנצי! 08/2023/02
  הגב לתגובה זו
  0 1
  אדם צריך לסלוח לאויביו רק אחריי שהם תלויים מעץ-היינריך היינה,סופר יהודי גרמני!
  סגור
 • 1.
  מדינה שקועה בסטריאוטיפים
  מוטי 08/2023/02
  הגב לתגובה זו
  4 1
  אם המדינה הייתה רוצה להגביר את התעסוקה בציבור החרדי בקלות הייתה יכולה רק המדינה שקועה בסטריאוטיפים. הציבור החרדי כ 12%מכלל הציבור. בשירות הציבורי רק כ 1% הם חרדים .הרבה מאד חרדים (כ500 ) בכל שנה בוגרי תואר ראשון שרוצים להתקבל לשירות הציבורי ולא מקבלים אותם בגלל ההופעה החיצונית שלהם
  סגור