מינויים

השר לשעבר משנה כיוון: "עלינו לחדש את הברית שבין ישראל והתפוצות"

ההיברו יוניון קולג'-המכון ללימודי היהדות, מודיע על החלטתו למנות את השר לשעבר ד"ר נחמן שי, לתפקיד דיקן הקמפוס ע"ש משפחת טובי בירושלים. ד"ר שי: "אני נרגש וגאה להצטרף למרכז החינוכי של התנועה הרפורמית"
מערכת ice | 
נחמן שי
ההיברו יוניון קולג' - המכון למדעי היהדות (HUC-JIR), הודיע היום (רביעי), על מינויו של ד"ר נחמן שי, לתפקיד דיקן הקמפוס בירושלים, המכשיר רבות ורבנים, חזנים וחזניות, אנשי חינוך ומלווים רוחניים, בזרם היהודי הרפורמי. מינויו של ד"ר נחמן שי חשוב בעיקר לאחר אירועי 7 באוקטובר, שהוכיחו את הצורך בחיזוק הקשר בין ישראל והתפוצות, ובבנייתם של גשרים מאחדים בין הזרמים השונים.
ד"ר שי, לשעבר שר התפוצות וח"כ, מילא בעשורים האחרונים מגוון של תפקידים ציבוריים בכירים בעולמות התקשורת והחברה, בהם כדובר צה"ל, כמפקד גלי צה"ל, כיו"ר רשות השידור, וכסגן נשיא בכיר בארגון הפדרציות היהודיות בארה"ב. ד"ר שי נבחר לתפקיד לאור ניסיונו הרב והיכרותו המעמיקה עם החברה הישראלית והיהודית על גווניה ועל רבדיה, וכמי שמזוהה עם בנייתם של גשרים בין ישראל והתפוצות, ובין תרבויות וזרמים ביהדות.
 
שי, בעל תואר דוקטור בתקשורת ובמדע המדינה, מכהן כיום כמרצה אורח באוניברסיטת חיפה, ומוכר בחברה הישראלית כדמות הפועלת לאחדות ולגישור בישראל ובתפוצות, וכמי שמקדם גישה פלורליסטית המזוהה עם ערכי הקהילה הרפורמית, בהם שאיפה מתמדת לשוויון, לשלום ולצדק, ופתיחות לכל הזרמים והגישות בעם היהודי.
ד"ר שי, מייצג בפעילותו ובתפיסתו גשר בין תרבויות וגבולות באמצעות חינוך המעודד דיאלוג מתמיד. בהנהגתו של שי, הקולג'-מכון למדעי היהדות בירושלים, יגביר את תפקידו כמרכז ללימודי יהדות וכבית למחשבה רפורמטיבית, אשר בו מחנכים רבנים, רבות, חזנים, חזניות, אנשי חינוך ומלווים רוחניים, במטרה לעצב את עתיד הפלורליזם היהודי.
ד"ר שי, יחליף את הדקנית הרב נעמה קלמן, שכיהנה בתפקיד זה במשך 14 שנים ופרשה מתפקידה ביוני האחרון. מאז פרישתה של קלמן מילאו את התפקיד סמנכ"לית הכספים, עינב להב, וסמנכ"לית התפעול וק"ח דגנית תימור גנשל.
ד"ר נחמן שי: "אני נרגש וגאה להצטרף למרכז החינוכי של התנועה הרפורמית, להקשיב וללמוד מתלמידינו, מהסגל ומצוות הבוגרים שלנו, ולהתחיל לבנות גשרים על בסיס מורשתם של הרב נעמה קלמן ושל קודמה בתפקיד, הרב מיכאל מרמור. אירועי הטרור הטרגיים של 7 באוקטובר, מעמידים אותנו בפני אתגרים חדשים, ומחובתי לקדם את הקמפוס בירושלים כמרכז חיוני ליהדות מתקדמת בישראל ולציונות ליברלית ברחבי העולם. כחלק מתהליך זה עלינו לחדש את הברית שבין מדינת ישראל והתפוצות, ועלינו לדבוק בערכי הליבה שלנו: שוויון, מצוינות אקדמית, פלורליזם, חקר רוחני, צדק ושלום. זו משימת החיים שלנו".
ד"ר אנדרו רייפלד, נשיא ההיברו יוניון קולג' - מכון ללימודי יהדות (HUC-JIR), מסר: "ד"ר שי מביא עמו ניסיון שאין שני לו כמנהיג, כשגריר וכקול מייצג עבור העם היהודי ברחבי העולם. אנחנו לוקחים חלק בחיים הציבוריים ובחינוך יהודי, בהיותנו אלה שמצמיחים את הדור הבא של המנהיגים ואלה שמכינים אותם ליישום החוכמה היהודית בנושאים המהותיים והדחופים ביותר כיום. ד"ר שי הוא בונה גשרים".
ד"ר רייפלד, המשיך בדבריו: "גישתו המתחשבת, החומלתוהשיתופית תתמוך בהנהגת הסגל  המרשים שלנו בקמפוס, הממשיך נוכחות בת 60 שנה של HUC-JIR ברחוב דוד המלך בירושלים. ד"ר שי ימשיך לתמוך בעבודה זו, יחד עם שותפינו לתנועה הרפורמית, כדי לחזק את המחוברות לתרבות היהודית, ובאותה העת HUC-JIR ימשיך לתמוך בפיתוח אנשי דת מתקדמת ומנהיגים ביהדות העולמית".
ח"כ הרב גלעד קריב, מראשי התנועה הרפורמית בישראל, בירך את ד"ר שי ואמר: "המינוי המשמח של שר התפוצות לשעבר ד"ר נחמן שי, הוא צעד משמעותי נוסף בדרך של HUC-JIR והתנועה הרפורמית אל לב החברה הישראלית. ניסיונו ומעמדו של ד״ר שי ירימו תרומה של ממש לחיזוק הקשר של המנהיגות העתידית של יהדות צפון אמריקה למדינת ישראל ויסייעו בטיפוח המנהיגות הרבנית החינוכית והקהילתית הליברלית בישראל,  בתקופה שבה השפעתה ותרומתה נדרשות יותר מתמיד".
הרבה איילה סמואלס, ראשת מועצת הרבנים הרפורמים בישראל, מסרה: "בשם מר"ם, מועצת הרבנים הרפורמים בישראל: אני מברכת את נחמן שי כדיקן הבא של קמפוס HUC-JIR בירושלים. מר"ם הוא ארגון של בוגרות ובוגרים עתידיים של HUC-JIR. מר שי נקרא לעמוד בראש הקמפוס בירושלים בתקופה שבה ישראל נמצאת תחת איום וקיים בה צורך עז במנהיגות ליברלית אמיצה. HUC-JIR בישראל ייהנה מחוכמתו של מר שי, מהציונות הליברלית שלו ומניסיונו הרב. הצלחתו של מר שי חיונית לקמפוס בירושלים, לתנועה הרפורמית בישראל ולחברה הישראלית בכלל. אני מאחלת לו קליטה קלה והבנה יעילה של הדרכים להתמודדות עם האתגרים העצומים שעומדים לפנינו. כראש מר"ם אעמוד לצידו ואעשה כמיטב יכולתי לסייע לו".
הרבה טליה אבנון-בנבנישתי, ראשת בית המדרש הישראלי לרבנות, מסרה: "אנו מברכים על מינוי של ד"ר נחמן שי לדיקן החדש של הקמפוס בירושלים, במיוחד בתקופה חשובה זו. מנהיגותו וניסיונו הרב של ד"ר נחמן שי כאיש חזון ומעשה, יצעידו את היהדות הליברלית בישראל בתנופה אדירה ויעמדו לצד הנהגתם הרוחנית של הרבות והרבנים הרפורמים, הפועלים ללא לאות לשרת את צרכי הציבור של החברה הישראלית".
הרב ריק ג'ייקובס, נשיא האיחוד ליהדות רפורמית, התייחס למינוי של שי ואמר: "במהלך העשור האחרון עבדתי בשיתוף פעולה הדוק עם ד"ר נחמן שי כשהוביל באומץ את השדולה לתפוצות בכנסת ישראל, ובמהלך כהונתו כשר לענייני תפוצות בממשלת ישראל הקודמת שבה השפיע רבות ויזם את השותפות הגדולה ביותר אי פעם בין ממשלת ישראל והתנועה הרפורמית של צפון אמריקה. כמנהיג יהודי אסטרטגי, הבחירה בד"ר נחמן שי, היא בחירה 'מחוץ לקופסה'. יחסו של שי ליהדות הוא רציני, והוא מחויב להצמיח את התנועה הרפורמית בישראל ובעולם".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה