נדל"ן ותשתיות

שדה דב בעננים: שיכון ובינוי גייסה כמיליארד שקל לפרויקט

קבוצת 'שיכון ובינוי' גייסה למעלה ממיליארד שקל למימון פרויקט שכירות ארוכת-טווח בתל אביב. את המימון יעניקו לחברה מנורה, מגדל ביטוח ובנק הפועלים
מערכת ice | 
שדה דב הדמיה (צילום יניב פרדו אדריכלים)
קבוצת 'שיכון ובינוי' הודיעה הבוקר (שני) כי חתמה על הסכם מימון לפרויקט הנדל"ן מהנחשקים בישראל - שדה דב ב', המיועד כולו לשכירות ארוכת טווח. 255 מהדירות יושכרו במחיר מפוקח (80% ממחיר השוק).
המימון גויס מהגופים המוסדיים: מנורה (500 מיליון שקל), מגדל ביטוח (400 מיליון שקל) ובנק הפועלים (106 מיליון שקל). הסכום שגויס ישמש למימון רכישת הקרקע בפרויקט, שעלותה, עפ"י קבוצת שיכון ובינוי, עומדת על כ-1.37 מיליארד שקל. 
כלל 511 יח"ד אשר יבנו במסגרת הפרויקט יהיו מיועדות לשכירות לטווח הארוך, כאשר מחצית מתוכן בשכ"ד מפוקח שתעריפו כ-80% ממחיר השוק. בנוסף לכך, במסגרת הפרויקט אותו מובילה קבוצת 'שיכון ובינוי', תקים מעל 1,000 מ"ר של מתחמי מסחר וכ-400 מ"ר נוספים של מבני ציבור.
 
כזכור בדצמבר האחרון זכתה קבוצת שיכון ובינוי במכרז להקמת פרויקט נוסף במתחם שדה דב (שד דב א'). עלויות הבניה לשני הפרויקטים מוערכות ב-835 מיליון שקל.
בבעלות קבוצת שיכון ובינוי כ-1,800 יח"ד ב-6 פרויקטים שונים לשכירות ארוכת טווח בשיתוף החברה הממשלתית 'דירה להשכיר' (חלומות ארנונה, נופי בן שמן, אור יהודה, דרך השלום בת"א ופרויקטי שדה דב). כמו כן, שיכון ובינוי מחזיקה ב-295 יח"ד נוספות להשכרה במסגרת יוזמה פרטית.
 
תמיר כהן, מנכ״ל שיכון ובינוי, אמר היום: "שיתוף הפעולה עם מגדל, מנורה ובנק הפועלים לגבי מימון לפרויקט שדה דב מעיד על האמון הרב של הגופים בשיכון ובינוי, וכי המימון לפרויקט ניתן בתנאים נוחים שיאפשרו לשיכון ובינוי ליהנות מהשבחה עתידית של הפרויקט."
גבי דוד, מנכ״ל חטיבת הזכיינות של שיכון ובינוי אמר היום: “כי המדובר בפרוייקט חשוב המצטרף למצבת הפרוייקטים המניבים של החברה, וכי בכוונת החברה להגדיל עוד את מלאי הנכסים המניבים שלה”.
 
שדה דב - ריף נדלן | ארכיון
קלרה צברגל, מנהלת סקטור נדל"ן בחטיבה העסקית של בנק הפועלים: "בנק הפועלים שמח להוביל את הסינדיקציה של מימון חשוב ומשמעותי זה שיגדיל את היצע הדירות בתל אביב. שיתוף פעולה זה, בין הגופים המוסדיים ובנק הפועלים, יחד עם קבוצת שיכון ובינוי יתרום גם לצמיחה במשק ויצירת מקומות עבודה נוספים".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה