מדדים ומחקרים

הקבלנים לא למדו מהטבח ב-7.10? כ-74% בעד העסקת פלסטינים מבוגרים

מסקר שנערך בקרב קבלני השיפוצים בישראל, על ידי הגוף היציג של הענף התאחדות קבלני השיפוצים עולה כי 74% מקבלני השיפוצים מוכנים להעסיק במיידי עובדים פלסטינאים. סיב: "זו חובתה של המדינה לקבל החלטות אמיצות בשעה זו"
מערכת ice | 
נדלן (צילום shutterstock, פלאש 90)
מתחילת הלחימה, ענף השיפוצים בישראל, אשר מושתת ברובו על עובדים מהגדה ואיו"ש, נמצא במשבר עמוק ללא יכולת לסיים עבודות שיפוצים וללא יכולת קבלת עבודות חדשים, כל זאת ועוד כאשר קבלנים רבים מגויסים וכלי עבודה (טנדרים) של קבלנים רבים גם הם גויסו בצו 8. בהתאחדות עובדים לילות כימים למצוא פתרון לבעיה הקיומית שמאיימת על עתיד הענף ועל שיפוץ המדינה והעוטף ביום שלאחר המלחמה.
סקר מיוחד שיוצא היום (ראשון) בבוקר, במקביל לדיון הקבינט המדיני - ביטחוני אשר יתקיים היום וידון בהצעת מערכת הביטחון להגדיל את מספר הפועלים הפלסטינים אשר מורשים להיכנס תחת מגבלות העבודה לישראל.בסקר שנערך בין קבלני השיפוצים בישראל עולה כי 74% מקבלני השיפוצים מוכנים להעסיק עובדים פלסטינאים מבוגרים לאחר אישור ובדיקת שב"כ. נראה שהקבלנים טרם הבינו את אירועי ה-7.10 ומוכנים עדיין להמר על הביטחון לכאורה.

עוד מגלה הסקר כי 43% טוענים שעל פי הערכה אין התנגדות של בעלי נכסים להכניס את עובדי איו"ש המבוגרים לדירתם לצורך שיפוץ. בנוסף, מבדיקה בסקר אנו למדים על חתך הגילאים כאשר 48.6% מהקבלנים טוענים כי גילאי 35-45 בתחום ההשיפוצים הינו הגיל הנפוץ ביותר בענף, מיד אחריו מגיע טווח הגילאים 25-35 עם 27.8% ורק 23.6% מהקבלנים מעסיקים פועלים בגילאי 45 ומעלה.
ערן סיב, יו"ר התאחדות קבלני השיפוצים: "אנו שבים ומבקשים ממשלת ישראל והקבינט שמתכנס היום, לאפשר כניסה של עובדים פלסטינאים מבוגרים ללא עבר ביטחוני. במשך שנים, המדינה דחפה אותנו להעסקת עובדים פלסטינאים בשוטף ללא פיתרון לעיתות מלחמה. מתחילת הלחימה נותרנו ללא ידיים עובדות ועם ענף בקריסה מלאה. זו חובתה של המדינה לקבל החלטות אמיצות ולעזור לנו לחזור לעמוד על הרגליים לקראת שנת 2024 ובכלל".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה