קריירה ולימודים

מענקים נוספים במיליוני שקלים למתנדבים בחקלאות, אלה הזכאים

משרד החקלאות יוצא בצעד נוסף לתמיכה במתנדבי החקלאות במטרה לשמר את פעילות המתנדבים שמסייעים בתקופת המלחמה לפעילות החקלאים שנפגעה קשות בשל מחסור בכוח אדם
שירה יום טוב | 
חקלאות (צילום פלאש 90)
משרד החקלאות יתמוך במתנדבים בחקלאות ביישובים כפריים בהיקף של 20 מיליון שקלים בשנת 2024. התקציב מצטרף לתמיכות בהיקף של מעל ל-50 מיליון שקלים שחולקו בשנים 2023-2022 לעידוד פעילויות התנדבות שמסייעות לחקלאים ולחיזוק הדור הצעיר בחקלאות.
רוח ההתנדבות ששררה בישראל בחודשים האחרונים הוציאה עשרות אלפי מתנדבים לסייע לחקלאים ברחבי הארץ, מהקטיף ועד לבית האריזה, בצפון ובדרום, הישראלים הוכיחו שהם מוכנים להתגייס לסייע לחקלאות הישראלית. עדיין, משבר כוח האדם שפקד את הענף פגע ביכולתם של חקלאים רבים להמשיך לספק תוצרת חקלאית והם זקוקים לסיוע נוסף. על כן, מתוך שאיפה לחזק את הידיים העובדות בחקלאות ובהמשך להחלטת הממשלה בנושא, משרד החקלאות יתמוך בקבוצות מתנדבים הפועלים ביישובים כפריים  המקיימים פעילות חקלאית משמעותית באזורי עדיפות לאומית, בהיקף של 20 מיליון שקלים בשנת 2024.
תקציב זה מצטרף לתמיכות בהיקף של 50 מיליון שקלים נוספים שחולקו בשנים 2023-2022 לקבוצות מתנדבים בחקלאות ביישובים כפריים על פי החלטת הממשלה ונוהל החירום בעקבות מלחמת חרבות ברזל, במטרה לעודד פעילויות התנדבות שמסייעות לחקלאים בעיבוד שטחים, מסייעות לרועים בשמירה על שטחים ומחזקות את הקשר של הדור הצעיר לעבודת האדמה והחקלאות.
כזכור, האחריות למתן התמיכות למתנדבים הושבה השנה (2024) למשרד החקלאות, אחרי שבשנה שעברה הייתה באחריות משרד הנגב, הגליל והחוסן  הלאומי. התמיכות יוענקו למוסדות ציבור שפועלים באזורי עדיפות לאומית בעבור השתתפות במימון הכשרות והדרכות למתנדבים או לסגל בפעילויות ההתנדבות השונות, השתתפות בהוצאות נסיעה, מימון מגורי מתנדבים, רכישת ציוד והוצאות נוספות בהתאם לנוהל.
מנכ"ל משרד החקלאות, אורן לביא: "מלחמת חרבות ברזל הביאה למשבר החמור ביותר שידעה החקלאות המקומית. מתנדבים רבים התגייסו בהמוניהם לסייע לחקלאים. תמכנו בפעילויות ההתנדבות במהלך המלחמה ואנו ממשיכים לעודד פעילויות כאלה, כדי לשקם את החקלאות ולחזק את הקשר של הדור הצעיר לאדמה ולחקלאות".

תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה