כסף וצרכנות

החניה בחינם תבוטל, האם גם בעיר שלכם תופסק ההטבה?

יו"ר ועדת הכלכלה מיכאל ביטון טען בדיון פרק התחבורה: "ביטול חניה חינם לתושבי ערים – רק ברשויות בהן מעל 40 אלף תושבים", לרשויות תתאפשר תקופה של 3 שנים להסדיר אזורי חניה, ומי שלא יעשה זאת לא יוכל בתום התקופה לגבות כסף עבור חניה
מערכת ice |  3
חנייה בתל אביב (צילום מרים אלשר ויוסי זלינגר פלאש 90)
ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ מיכאל ביטון, המשיכה היום (חמישי) את הדיון בפרק התחבורה מתוך הצעת חוק ההסדרים, שעסק בסעיפים המבקשים לשנות את הסדרי החניה ברשויות המקומיות. היו"ר ביטון הזכיר כי חלוקת הרשויות לאזורי חניה ומתן חניה חינם לתושב רק באזור מגוריו מקובלת על ראשי הרשויות.
במהלך הדיון היום אמר היו"ר ביטון, כי צריך לשמור על רשויות שעבדו נכון במשך שנים, כך שהסדר חדש שתקבע שרת התחבורה יחול עליהן רק לאחר תקופה ארוכה. ח"כ איתן גינזבוג אמר כי הנוסח שהוכן לדיון הוא שונה מהעקרונות עליהן שוחח עם שרת התחבורה. הוא הציע לאפשר לרשות תקופה מסוימת לקביעת לפחות שלושה אזורי חניה, וכך יתאפשר לתת פטור מתשלום לתושב באזור מגוריו. לדבריו, רשות שתסדיר אזורים במהלך התקופה – תקנות שתתקין שרת התחבורה בתום התקופה לא יחולו עליה. "זה נותן תמריץ לרשות המקומית לקבוע הסדרים לפי שיקול דעתה", הסביר.
ח"כ אורי מקלב התייחס להסרת ההגבלה על מחיר החניה, והזהיר ממצד שבו רשות תקבע מחיר אחד לתושבי העיר ומחיר אחר, גבוה יותר, לתושבי חוץ. הוא ביקש להגביל את האפשרות הזו.
היו"ר ביטון סיכם את הדיון ואמר כי הוועדה תקבע עקרונות שיובאו להצבעה בשבוע הבא. הוא הציע לתת לראשי הערים, שמספר התושבים בהן גדול מ-40 אלף, שנתיים לקביעת הסדרי חניה. ח"כ גינזבורג הזכיר כי בעוד שנתיים מתקיימות בחירות ברשויות המקומיות. לכן הציעו השניים לאפשר לרשויות תקופה של 3 שנים להסדיר אזורי חניה, ומי שלא יעשה זאת לא יוכל בתום התקופה לגבות כסף עבור חניה.
עוד אמר היו"ר ביטון כי הרשות תצטרך לקבוע 3 אזורים לפחות. במהלך התקופה תתקין שרת התחבורה תקנות, בהתייעצות עם שרת הפנים ובאישור ועדת הכלכלה, שיחולו רק על רשויות שלא הסדירו אזורי חניה. היו"ר ביטון התייחס גם להערתו של מקלב וביקש לבחון אפשרות למנוע אפליה בין תושב המקום לתושב חוץ, או להגביל את ההנחה שיכולים תושבי העיר לקבל, ביחד לתעריף החניה החל על תושבי חוץ. הוא הוסיף כי אם העקרונות מקובלים על הממשלה ניתן יהיה להביא את ההצעה להצבעה כבר בשבוע הבא, ואם לא אז ניתן יהיה להוציא את הנושא מחוק ההסדרים.
תגובות לכתבה(3):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  חולבים את הפרה ויוצא כבר דם
  בועז 10/2021/20
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אין חלב בפרה כבר אנחנו רוצים הקלות ולא הכבדות עד מתי רשעים יעלוזו?
  סגור
 • 2.
  פשוט לדפוק את האזרחים כל פעם מחדש
  דנידין 10/2021/17
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אגרות גודש , ביטול חניות חינם , מיסים על נטפליקס ועוד. ממשלה הזויה ....
  סגור
 • 1.
  מי כתה!?
  יעקובובו 10/2021/16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נראה לי שעושים הכל כדי שעיריית תל אביב לא תוכל לסגור את הדלת של הכספת! צריך לגרום לכך שהקנסות על חנייה לא ילכו לקופת העירייה אלה למאגר של המדינה ומשם לפיתרון בעיות חנייה היום במצב הקיים עיריית תל אביב תעשה הכל כדי שלא תהייה פיתרון לחנייה קנסות החנייה לעיריית תל אביב זה מכרה זהב ובור שומן למה שיוותרו על המכרה הזה!?
  סגור