כסף וצרכנות

מחירי החיטה בישראל יזנקו? זו הפצצה שהטילה מעצמת הענק

בשורה רעה לכלכלה העולמית. הודו הודיעה כי היא מפסיקה את הייצוא של החיטה בשל פגעי מזג האוויר במדינה. הצעד מצטרף לזה של אוקראינה שהפסיקה את הייצוא בשל המלחמה עם רוסיה, המחירים ברחבי העולם יזנקו משמעותית על פי ההערכות
מערכת ice |  7
ייצוא וייבוא סחורות (צילום pixabay)
מחסור עולמי חמור צפוי בחיטה. ‏אחרי שאוקראינה הכריזה על הפסקת ייצוא החיטה בשל הלחימה במדינה, גם הודו אוסרת על ייצוא חיטה. צעד משמעותי שמצטרף למחסור שנובע מהמלחמה באוקראינה.
לאיסור ההודי יש קשר לגל החום שנמשך כחודשיים במדינה ובין השאר הביא ליובש ושריפות שפגעו בשדות החיטה. הודו היא היצואנית השנייה בגודלה בעולם של חיטה והייבוא הישראלי עשוי להפגע כתוצאה מכך גם כן.
 
יש לציין כי ההחלטה מגיעה בשל החשש לעלייה באינפלציה במדינה השנייה בגודלה בעולם מבחינת אוכלוסיה, זאת גם לאור עליית מחירי המזון והאנרגיה שהזניקה את מדד מחירי המזון במדינה לשיאים של שנים.
בכלל, המחירים של החיטה ומוצריה בהודו כבר טיפסו בשיעור של 20%-15%, בעוד שגם בשאר העולם מחירי החיטה קרובים לשיא של 14 שנה. כרגע, רק משלוחי חיטה הומינטריים מאושרים על ידי הממשלה ההודית.
תגובות לכתבה(7):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  הרעבה לדילול אטכלוסין
  מריומה 05/2022/16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הכל מתוכנן וידוע מראש, מרדימים אותנו, יש אנשים בעולם שלא מקבלים את סדר עולמי חדש לדילול אוכלוסין, דירוג חברתי, ישראל בדרך להיות סין, צפון קוריאה
  סגור
 • 4.
  הנגב גדול,ואפשר לגדל שם חיטה לכול ו (ל"ת)
  יוני 05/2022/15
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • זה קשה
  יואב 05/2022/16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  צריך אבל הרבה מים
  סגור
 • 3.
  העיקר הממשלה משמידה את החקלאות בישראל
  ניר 05/2022/15
  הגב לתגובה זו
  9 0
  ומה יעשו התושבים אם ייפגע מעגל המזון העולמי, יאכלו טנקים וטילים? ביטחון תזונתי לא פחות חשוב מביטחון צבאי. במקום לפגוע בחקלאות הגיע הזמן שהמדינה תעודד כמה שיותר ממנה ותסבסד, כי כמו שהעולם וההתחממות נראים כרגע, זה עניין של זמן שהביטחון התזונתי ייפגע.
  סגור
 • בן גוריון מתהפך...
  מדינה ללא שכל 05/2022/15
  הגב לתגובה זו
  3 0
  בן גוריון מתהפך..ץ
  סגור
 • 2.
  כל הסנקציות נגד הרוסים ותדלוק המלחמה באוקראינה אסון
  רונה 05/2022/15
  הגב לתגובה זו
  2 0
  אסון לכלכלת העולם יוקר המחייה מחירי אנרגיה ודלק נוסקים אינפלציה דוהרת חוסר בסחורות ובתבואה תביא מהר מאד להפגנות רחוב נגד התמיכה של המערב ובהמשך המלחמה והטלת סנקציות על הרוסים
  סגור
 • 1.
  אם אין לחם נאכל עוגות (ל"ת)
  שמנציק 05/2022/15
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור