השוק

הקרב על שופרסל מתחמם: זו ההצעה החדשה

דלק ישראל היא המתמודדת החדשה לרכישת השליטה בשופרסל. החברה מצטרפת להצעה של צביקה ויליגר וצפויה להגיש איתו הצעה חדשה עד סוף היום כדי לנסות לשכנע את המוסדיים
מערכת ice | 
איציק אברכהן יו"ר שופרסל (צילום סיון פרג', freepik)
אחרי שאיש העסקים צביקה ויליגר, בעלי השליטה בחברת המזון ויליפוד, הגיש הצעה לרכישת 24.9% מזכויות ההון וההצבעה של שופרסל בע"מ, לפי שווי של 6.5 מיליארד שקל, ומתכוון לשפר אותה וחברת משקיעים אמריקנית גם בוחנת את האפשרות, בכלכליסט פורסם היום [שני] כי יש מתמודדת חדשה ומפתיעה במשחק.
על פי כלכליסט, דלק ישראל היא המתמודדת החדשה לרכישת השליטה בשופרסל. החברה מצטרפת להצעה של צביקה ויליגר וצפויה להגיש איתו הצעה חדשה עד סוף היום כדי לנסו לשכנע את המוסדיים.
 
דלק ישראל שבשליטת להב אל אר, של אבי לוי, אלי להב ואורי מנצור, תעמיד הצעה של 6.3 מיליארד שקל לשופרסל, במזומן. דירקטוריון קבוצת דלק כבר אישר ביממה החולפת את ההצעה שתוגש.
כזכור, לפי הדיווח הקודם בדה מרקר, ההצעה החדשה של ויליגר כללה רכישת מניות מהמוסדיים בצורה של מזומן ומניות לפי שווי של 7.5 מיליארד שקל בסך הכל דרך חברה משותפת למוסדיים, ויליגר ושותף מתחום הנדל"ן. שיפור של כמיליארד שקל מההצעה הקודמת. אפשרות נוספת היא שוויליגר יציע עסקת מזומן לפי שווי של 6.1 מיליארד שקל לשופרסל, בדומה להצעה האמריקאית.
ההצעה הוגשה לבעלי העניין בשופרסל, ביניהם ניתן למצוא את כלל, מנורה מבטחים, הראל, מגדל, אלטשולר שחם והפניקס. על פי הדיווח, ויליגר מנהל משא ומתן בימים אלו עם בכירים בענף הנדל"ן לשותפות בחברת שופרסל בע"מ, כאשר הוא  מחזיק ב-4.9% ממניות שופרסל, אך הוא מעוניין לקבל נתח נרחב יותר ברשת הקמעונאות ולהשיג שליטה אפקטיבית יותר.
 
עוד נודע כי גם האחים שלומי ויוסי אמיר הגישו הצעה לרכוש 24.9% ממניות שופרסל, זאת תמורת שווי שוק של 6 מיליארד דולר, הצעה נמוכה יותר מזו של בעלי ויליפוד. נוסף על כך, על פי הדיווח ב"כלכליסט" נודע כי ההצעה של האחים שלומי ויוסי אמיר לרכישת 24.9% ממניות שופרסל, תקפה לשבוע בלבד, ולאחר מכן היא תפוג. עוד נודע על פי הדיווח כי מתחרים עוד מספר אנשי עסקים, ביניהם גם איש העסקים האמריקאי מייקל אלפרט, שעומד בראש קבוצת משקיעים אמריקאים. 
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה