השוק

עמוס לוזון קיבל את האישור מלאומי: "תשואות גבוהות, מסלולים חדשים"

חברת טריא ישראל דיווחה על הבשלת אופציות שהוקצו לבנק לאומי לרכישת נתח של 20% ממנה. בחברה, שמנהלת תיק אשראי בהיקף של כ-3 מיליארד שקל, נפרעו במהלך החודשים האחרונים משכנתאות בהיקף של כ-320 מיליון שקל באמצעות המערכת הבנקאית וגופי מימון: "השנה עמדה בסימן הסתגלות לריבית החדשה במשק"
מערכת ice |  5
עמוס לוזון (צילום תומר רוטנברג)
חברת טריא ישראל דיווחה אתמול (ראשון) על הבשלת האופציות שהוקצו לבנק לאומי לרכישת 20% ממניות טריא ישראל, בהתאם להסכם שנחתם בין הצדדים ביולי 2023. הבשלת האופציות התאפשרה לאחר שבנק לאומי העניק אשראי לשלוש קבוצות רכישה שקיבלו מימון מהפלטפורמה של טריא – אחד מתנאי ההסכם בין הצדדים לצורך הבשלת האופציות, ולאחר שבוצעה משיכה ראשונה מתוך מסגרת אשראי שהעמיד הבנק לקבוצה.
טריא הוקמה ב- 2014 על ידי אייל אלחיאני, ורדה לוסטהויז ואסף שלוש. ביוני 2022 הפכה טריא לחברה ציבורית באמצעות מיזוג עם השלד לוזון נדל"ן, בבעלות עמוס לוזון, שמחזיק 20.6% מהחברה. עם קבלת האישור, תהיה ללאומי האפשרות לממש את האופציות, כאשר ניירות הערך יהיו ניתנים למימוש למניות רגילות של החברה במשך תקופה של 24 חודשים.
בטריא נפרעו במהלך החודשים האחרונים משכנתאות בהיקף של כ-320 מיליון שקל באמצעות המערכת הבנקאית וגופי מימון, כחלק מתכנית ההתייעלות והצמיחה שעליה הודיעה החברה בחודש מאי 2023, במסגרתה פועלת החברה להגדלת הון בפלטפורמה באמצעות צמצום תיק האשראי, מכירת חוב וגיוס השקעות לפלטפורמה, לצד צמצום עלויות תפעול וכוח אדם.
בד בבד, החברה פיתחה מסלולי השקעה חדשים לתקופות שונות (עד 24 או 36 חודשים) בריבית של פריים + 3, שבהם הכסף סגור לאורך תקופת ההלוואה, ובסוף התקופה הכסף מוחזר באופן אוטומטי, ללא צורך בהגשת בקשת  משיכה או תלות במנגנון ההנזלה הפנימי בפלטפורמה. בשנים האחרונות, העמידה טריא מימון למשכנתאות וקבוצות רכישה בהיקף של כ-7 מיליארד שקל. כיום מנהלת טריא תיק אשראי בהיקף של כ-3 מיליארד שקל. כ-85% מהאשראי המנוהל  מושקע באפיקי נדל"ן, ומגובה בבטוחות.
 

"טריא הוקמה כדי לאפשר לכל אדם להשקיע כל סכום – ולהרוויח. לאורך השנים, אפיק החיסכון הזה הניב תשואות עודפות משמעותיות למשקיעיו", הסביר אייל אלחיאני, מייסד טריא. "גם את שנת 2023, שהייתה שנה מורכבת בשוק ובמהלכה חוותה המדינה כולה אירוע משקי רחב, אנו מסיימים כאשר התשואות בטריא גבוהות באופן משמעותי מאפיקים סולידיים אחרים".
"שנת 2023 עמדה בסימן הסתגלות לריבית החדשה במשק שעלתה בחדות, וכעת אנו חוזרים אט אט למסלול. במהלך 2023 טריא אפשרה משיכות בסכום של כ-600 מיליון שקל והמשקיעים קיבלו את כספם בתוספת תשואה שנתית ממוצעת של כ-6%. בשנה הקרובה נתמקד גם במסלולי ההשקעה החדשים שבנינו ואנו מצפים להמשך שיתוף פעולה פורה עם לאומי".
תגובות לכתבה(5):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  טריא
  לקוח לא מרוצה 05/2024/14
  הגב לתגובה זו
  1 0
  במקום לפתוח מסלולים חדשים תשחררו את מי שביקש את הכסף לפני 18 חודשים
  סגור
 • 4.
  לא לחינם בא הזרזיר לעורב
  הרץ מרשלץ 05/2024/13
  הגב לתגובה זו
  1 0
  לאומי צריך את טרייא לכפרות משהו יותר עמוק עומד מאחורי זה
  סגור
 • 3.
  אז למה אני עדיין ממתין לכסף שלי. מעל שנה וחצי וסכום מז (ל"ת)
  יצחק אבינו 05/2024/13
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 2.
  לטריא אין יכולת החזר , אל תאמינו להם (ל"ת)
  סמי 05/2024/13
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 1.
  מצויין יוכל להגדיל את הבריכה (ל"ת)
  בקבוקים 05/2024/13
  הגב לתגובה זו
  5 0
  סגור