השוק

בנק לאומי מפציץ עם רווח רבעוני של 1.7 מיליארד שקל

לאומי חוזר לחלק דיווידנדים ויחלק 630 מיליון שקל; הרווח המחצית הראשונה של השנה זינק ל-3 מיליארד שקל; הבנק ביטל מחיקות של 158 מיליון שקל; תיק המשכנתאות של הבנק גדל ב-10%
ניצן כהן | 
חנן פרידמן מנכל בנק לאומי (צילום אורן דאי)
בנק לאומי מפציץ עם דו"ח כספי מצויין. הבנק סיים את הרבעון השני עם רווח נקי של 1.7 מיליארד שקל ויחזור לחלק דיווידנדים של 630 מיליון שקל. התשואה על הונו העצמי של הבנק הסתכם ברבעון השני בכמעט 18%.
הרווח הנקי של הבנק במחצית הראשונה של השנה הסתכם ב-3 מיליארד שקל, לעומת רווח של 462 מיליוני שקל בתקופה המקבילה אשתקד. 
מדוחות הבנק עולה כי במהלך השנה האחרונה תיק האשראי גדל בשיעור כולל של 10.1%. התיק העסקי גדל בשיעור של 15.3% (כולל נדל"ן), התיק המסחרי גדל בשיעור של 12.4%, ותיק המשכנתאות גדל בשיעור של 10.8%.
במחצית הראשונה של השנה ביטל הבנק מחיקות אשראי של 370 מיליוני שקל, וזאת בהשוואה למחיקה של כ-1.7 מיליארדי שקל בתקופה המקבילה אשתקד. שיעור ההכנסה להפסדי אשראי במחצית הראשונה עמד על 0.24% מהיתרה הממוצעת של האשראי לציבור, לעומת הוצאה בשיעור של 1.19% בתקופה המקבילה אשתקד. עיקר ההכנסה ברבעון מקורה בגביות.
ההכנסות מריבית נטו במחצית הראשונה של השנה הסתכמו ב-5.1 מיליארד שקל, לעומת ל-4.3 מיליארד שקל בתקופה המקבילה אשתקד, עליה של כ-19.4%. הגידול בהכנסות הריבית הינו תוצאה של הגידול בתיק האשראי של הבנק ופערי המדד בין התקופות, אשר קוזזו בחלקן מהשפעות ירידת ריבית הפד וריבית בנק ישראל.
הכנסות מימון שאינן מריבית במחצית הראשונה של השנה הסתכמו ב- מיליארד שקל, בהשוואה ל-30 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הגידול בהכנסות בהשוואה לאשתקד מקורו ברווחים שמומשו ממכירת מניות ריטיילורס ומניות איירונסורס בהיקף של כ-382 מיליון שקל שנרשמו ברבעון השני של 2021, ומהשפעת נגזרים והפרשי שער.
האשראי לציבור נטו הסתכם בסוף הרבעון ב-315.2 מיליארד שקל, בהשוואה ל-286.3 מיליארד שקל בתקופה המקבילה, עליה של 10.1%. עיקר הגידול באשראי מקורו במשכנתאות, עסקים בינוניים ועסקים גדולים.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה