השוק

מכה לרוכשי הדירות: המחירים עלו בשנה בכ-16%

מכה לרוכשי הדירות החדשות מקבלן, מדד תשומות הבניה עלה בחודש אפריל ב-1% כשבשנה האחרונה על המדד ב-6.8%; המשמעות מי שרכש דירה מקבלן וטרם שילם את מלוא הסכום, מחיר הדירה זינק לו ב-1%
ניצן כהן |  3
אביגדור ליברמן (צילום פלאש 90)
מכה לרוכשי הדירות החדשות מקבלן. מדד מחירי התשומות לבניה עלה בחודש אפריל ב-1% ובכך משלים עלייה בקצב שנתי של 6.8%. 
בחודשים פברואר ומרץ עלו מחירי הדירות ב-1.9% לעומת המחירים בינואר ופברואר האחרונים. בכך השלימו מחירי הדירות עלייה חדה של 16.3% בשנה אחת, נזכיר.
 
את עליות המחירים החדות ביותר רשמו דירות הממוקמות האזור המרכז, אחר כך אלה שממוקמות באזור ירושלים, בתל אביב עלו המחירים ב-16% בשנה ושיעור דומה נרשם במחירי הדירות בחיפה.
מחירי דירות מקבלן עלו בחודשים פברואר ומרץ ב-1% והשלימו עלייה של 20% בשנה. מחיר דירה ממוצעת בישראל עומד על 1.756 מיליון שקל.
עליית מחירי הנדל"ן היא משמעותית ומצביעה על כך שקשה מאוד יהיה לבלום את המחירים ללא צעדים אגרסיביים במיוחד. אם אנחנו רוצים להסתכל לרגע קדימה ולשאול מה יקרה למחירים בחודשים הקרובים אזי צפו במדד התשומות שעלה ב-1%, מחיר שיגולגל למחירים הסופיים של הקבלנים.
תגובות לכתבה(3):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  ליברמן צעלה את מחיר הקרקע לבניה שמהווה חצי ממדד התשומות (ל"ת)
  דני 05/2022/16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  מחיר הדיור
  ירון 05/2022/16
  הגב לתגובה זו
  2 0
  המדינה ,היא זו שאשמה בעליית המחירים המטורפת, הואיל והיא זו שמספסרת במחיר הקרקעות, באמצעות האירגון הנילוז , שנקרא מנהל מקרקעי ישראל, כך שהיא נהנית מהמיסים המודלים על הכיסאות וכיו"ב. ככל שהמחירים נוסקים היא מרוויחה מכך..אז מדוע היא מתנהגת בצורה צבועה שכזו? ארץ אוכלת יושביה!
  סגור
 • 1.
  עוד 20 שנה
  חנון 05/2022/15
  הגב לתגובה זו
  0 2
  ילד שייולד להורים שאין בבעלותם נכס לא יוכל בחיים להרשות דירה בצורה נורמלית.
  סגור