משפט

השב"ח הפלסטיני בהונאת ענק: כך הפיל ישראלית ב-700,000 שקל

חקירת המשטרה הובילה לחשיפת עבירות הונאה וסחיטה, תוך התחזות וקבלת דבר במרמה בהיקף של מאות אלפי שקלים, שנעשו על ידי פלסטיני שוהה בלתי חוקי
מערכת ice |  2
הונאת החבילות (צילום freepik, pexels, shutterstock)
כך הובילה חקירתו של שב"ח פלסטיני תושב חברון, שהתארח בכנסייה במזרח ירושלים, לחשיפת מעשי הונאה רבים הכוללים סחיטה באיומים, התחזות לאחר וקבלת דבר במרמה. החשוד נעצר לחקירה בתחנת שלם במחוז ירושלים בחשד לסחיטה באיומים של אלמנה בעקבות תמונות אינטימיות שמצא במכשיר הסלולרי של בעלה המנוח, קבלת דבר במרמה בהיקף של למעלה מ-700 אלף שקל ועבירות הכניסה לישראל. בתום פעולות חקירתו במשטרה, צפוי נגדו היום כתב אישום
בתחילת החודש, שוטרי תחנת שלם במחוז ירושלים עצרו חשוד, פלסטיני (47) שוהה בלתי חוקי תושב חברון, ששהה מספר שבועות בכנסייה במזרח ירושלים. בחיפוש שערכו השוטרים בכנסייה בה שהה החשוד, נתפסו מספר רב של כרטיסי אשראי, שיקים, תכשיטים, מכשירים סלולרים, דרכונים ועוד. 
 
במהלך חקירתו של החשוד, התברר לחוקרי המשטרה, כי בנוסף לכניסתו לישראל שלא כחוק, עפ"י החשד, החשוד נהג להתחזות בפני קורבנותיו בכל פעם לבעל מקצוע אחר, במספר רב של מקרים ובתוך כך, סחט אותם באיומים תוך קבלת דבר במרמה וגנב מהם סכום כולל של למעלה מ-700 אלף שקל
באחד המקרים, החשוד התחזה בפני אלמנה כעורך דין והבטיח לטפל בירושה של בעלה המנוח. האישה בתמימותה, מסרה לחשוד את כרטיסי האשראי, הדרכונים ואת מכשיר הסלולרי של בעלה והעבירה לחשוד סכום כסף בסך של למעלה מחצי מליון שקל.


בשלב מסוים, החשוד מצא במכשיר הסלולרי של הבעל המנוח, תמונות אינטימיות של האישה והחל לסחוט אותה באיומים תוך הפעלת לחצים, שאם לא תעביר לו סכומי כסף, הוא יפרסם את תמונותיה האינטימיות.
במקרה אחר, החשוד הזדהה בפני הקורבן כמסייע בקבלת היתרי בניה, לאחר שמצא כי הקורבן מתגורר בבית ללא היתרי בנייה, ודרש ממנו סכום של 130 אש"ח לטובת הסדרת ההיתרים ולאחר מכן, החשוד נעלם עם הכסף.
במקרים נוספים, החשוד הזדהה כמנהל עמותה לסיוע לנזקקים ובמקרה אחר, הזדהה כמנהל למפעל לייצור ממ"ד ודרש מהקורבן סכום של כ-60 אש"ח.
במהלך החקירה בתחנת שלם, הוארך מעצרו של החשוד מעת לעת בבימ"ש. עם סיום החקירה, גובשה נגדו תשתית ראייתית, הוגשה נגדו הצהרת תובע ומעצרו הוארך שוב עד היום וצפוי נגדו כתב אישום שיוגש על ידי הפרקליטות.
רפ"ק נדב רפופורט, קצין החקירות והמודיעין של תחנת שלם, אמר: ״מדובר בחשוד פלסטיני תושב חברון, שנכנס לישראל שלא כחוק ונהג להתחזות בכל פעם לבעל מקצוע אחר וכך הונה את קורבנותיו הרבים וסחט מהם כספים רבים תוך ניצול המצוקות שלהם. בזכות חקירה מקצועית של חוקרי תחנת שלם, נחקרו עשרות מעורבים כדי להתחקות אחר כמה שיותר קורבנות שנפגעו ממעשיו הפסולים. הצלחנו בסיום החקירה לחשוף את היקף המעשים וחומרתם, והיום, הוא צפוי לעמוד לדין״.
תגובות לכתבה(2):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  הזוי
  יורם 02/2024/25
  הגב לתגובה זו
  1 0
  פריים. לא. מתים. איזו. תמימות
  סגור
 • 1.
  כל פעם אתה נופל מהטימטום והסיכלות של אנשים.... נתנה לו (ל"ת)
  אחד 02/2024/25
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור