משפט

סוני מפלה נשים? עובדת שפוטרה דורשת מיליוני דולרים

עובדת לשעבר שעבדה במגזר 'פלייסטיישן' טענה לאפליה מגדרית שעיכבה הזדמנויות קידום ושכר שווה, והיא פוטרה לאחר שדיברה על הטיה מגדרית בחברה. האם החברה תואשם בהפרת חוק השכר השווה של ארצות הברית?
מערכת ice | 
תביעה נגד סוני (צילום freepik, pexels)
עובדת לשעבר בסוני 'פלייסטיישן', תבעה את החברה בטענה כי אפליה מגדרית עיכבה הזדמנויות קידום ושכר שווה, והיא פוטרה לאחר שדיברה על הטיה מגדרית בחברה. אמה מג'ו, העובדת לשעבר שהצטרפה לחברה ב-2015, הגישה את התביעה בקליפורניה, שדווחה לראשונה על ידי Axios, והאשימה את סוני בהפרת חוק השכר השווה של ארצות הברית.
על פי התביעה, נאלצה מג'ו לתקשר עם מפקח גבר על ביצוע שינויים בפרויקט שעליו עבדה באמצעות מתמחה לאחר שהממונה לא הגיב לה ולא עובדת ברמה גבוהה. סוני, לכאורה, אמרה לה שהסיום הוא חלק מהחלטת החברה לבטל את השלב של צוות שמאג'ו עבד איתו באופן זמני - מג'ו טוענת שהיא פוטרה בחודש שעבר לאחר שהגישה תלונה על הטיה מגדרית לחברה.
 
מג'ו מבקשת שסוני תשלם את שכר הטרחה והפיצויים שלה, ופיצוי לעובדות בסוני שמרוויחות פחות מעמיתיהן בזמן ביצוע משימות דומות, לפי התביעה שמוערכת במיליוני דולרים. סטיבן נואל אילג, עורך דינו של מג'ו, אמר לפורבס, "נראה שלגברים ולנשים יש מסלולי קריירה שונים בסוני", והוסיף שמג'ו שאלה לפחות שלושה מנהלים שונים מה היא יכולה לעשות כדי לקבל קידום.
התביעה מגיעה שבוע לאחר בדיקה מחודשת של ענקית משחקי הווידאו Activision, שם המנכ"ל שלה בובי קוטיק היה מודע לכאורה להאשמות בתקיפה מינית ואפליה מגדרית בחברה. בעקבות האשמות נגד קוטיק, ראש סוני פלייסטיישן ג'ים ראיין שלח אימייל לעובדים בשבוע שעבר ואמר שהוא "המום" מכך שאקטיביז'ן "לא עשתה מספיק כדי לטפל בתרבות עמוקה של אפליה והטרדה".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה