תקשורת ומדיה

ראש עיריית רהט הצהיר: "לא מכיר בישראל" - וחטף אש

ראש עיריית רהט פאיז אבו סייבן יצא נגד המדינה: "לא מכיר בה כמדינה יהודית ודמוקרטית". אבו סייבן ספג מבן גביר ביקורת קשה: "לא צריך להישאר ראש עיר דקה אחת נוספת"
מערכת ice | 
איתמר בן גביר, בצלאל סמוטריץ' (צילום פלאש 90)
לאחר שראש עיריית רהט פאיז אבו סאייבן, אמר לרדיו דרום: "לא מכיר במדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית . מתנגד לשירות צבאי וגם לשירות לאומי", שורה של דמויות מוביליות יצאו נגד דבריו בזעם.
יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר מסר בתגובה לדברי ראש עיריית רהט: "מי שלא מכיר במדינת ישראל כמדינה יהודית לא צריך להישאר ראש עיר דקה אחת נוספת. אבו סהיבן הוא כפוי טובה שנהנה מתקציבי המדינה, אבל יורק לתושביה בפרצוף וצריך להדיח אותו באופן מיידי".
 
אלמוג כהן רכז מפלגת עוצמה יהודית בדרום ויו"ר הוועד להצלת הנגב: "תומך הטרור פאיז אבו סהיבן שעד לפני כמה שבועות אמר שבחזונו על מדינת פלשתין היהודים ייכנסו לכותל עם תעודת זהות. היום מכריז בריש-גלי על אי הכרתו במדינת ישראל כמדינת העם היהודי. הוא עושה קמפיין בזמן שברהט אנשיו רעבים ללחם וסובלים מטרור פלילי על בסיס יומי. 
מייחל שבבחירות הבאות לראשות העיר הוא ייזרק לפח האשפה של ההיסטוריה, ויפה שעה אחת קודם".
מתן פלג, יו״ר תנועת אם תרצו הסביר: "סעיף 7א בחוק יסוד הכנסת, אומר  ‏שרשימת מועמדים או אדם, לא ישתתפו בבחירות לכנסת אם יש במטרותיהם: ‏1. שלילת קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית, ‏2 הסתה לגזענות, 3 תמיכה במאבק מזוין...נגד ישראל. עם הסעיף הזה יש לעשות 2 דברים: 1- ליישם אותו, 2- להכניסו גם לחוק הרשויות המקומיות".
מארגון תושבים למען הנגב נמסר: "אנו מגנים את דבריו הפרובוקטיביים של ראש עיריית רהט פאיז אבו סהייבן ביחס לקיומה של מדינת ישראל: "אבו סהייבן נבחר בבחירות דמוקרטיות להיות ראש עיר מטעם משרד הפנים של מדינת ישראל בעיר ריבונית שהיא חלק מהנגב. תפקידו של ראש העיר הבדואית הגדולה בדרום לפעול מול ממשלת ישראל ומשרדי הממשלה למען איכות החיים של תושביו. אנו ממליצים בחום רב לאבו סהייבן להפסיק להתעסק בהסתה, פרובוקציות ומוזיאון הנגב ולפעול באותה נחישות עבור תושבי ותושבות רהט. אבו סהייבן ותושבי רהט בעלי זכויות וגם חובות בדיוק כמו אזרחי ישראל היהודים.  כפירתו של אבו סהייבן במדינת ישראל היא צביעות ויריקה בפרצוף הדמוקרטיה, ומוטב שיחזור בו מדבריו".
עדיאל חדד, מועמד לראשות העיר באר שבע: ״דבריו של ראש עיריית רהט חמורים ואסור לעבור עליהם בשתיקה. ראש עירייה שמתנה את ההכרה שלו במדינת ישראל, שמשלמת לו משכורות ומשלמת מאות מיליוני שקלים בעיר שלו לאור פערי גביית ארנונה כפי שעולה מדוח מבקר המדינה, בכך שנחזיר אדמות כבושות לפלסטינים מעידות על גודל הניתוק והניכור למדינת ישראל. פאיז, זו מדינת ישראל, מדינת הלאום של העם היהודי, היא מכבדת ומאפשרת לכל אזרח שמבקש להשתלב בה לחיות בכבוד ובביטחון. לא שמענו ממנו מילה אחת של גינוי על שלטון הטרור של החמאס, ועל הרקטות שהוא משגר לעבר מדינת ישראל, שלא מבחינות בין יישובים כאלו ואחרים. מצער שבמקום לעודד שותפות גורל, אתה מתדלק שנאה ובדלנות. לכל אזרח במדינה היקרה שלנו יש זכויות אבל גם חובות״.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה