נדל"ן ותשתיות

פרויקט נדל"ן חדש בת"א: זה מה שיקרה בסמוך לרחוב בגין

התכנית שקידמה רשות מקרקעי ישראל בתל אביב-יפו במרחב בגין החשמל, בת 120 יח"ד, תעסוקה של כ-34,400 מ"ר, מסחר כ-1,950 מ"ר ומבנים לשימור אושרה להפקדה בוועדה המקומית לתכנון ובנייה תל אביב-יפו
מערכת ice | 
טחנת הקמח בדרך סלמה בתל אביב (צילום צחי קיבנשטיין)
הוועדה המקומית תל אביב-יפו החליטה לאחרונה להפקיד את תוכנית רמ"י מתחם החשמל - להקמת מרחב מגורים חדש, הכולל גם שטחי תעסוקה ומבני ציבור. התוכנית מתפרשת על שטח של כ-21 דונם, בתמהיל מגורים מגוון הכולל כ-120 יח"ד (בשטח של כ-12,100 מ"ר בנוי) כולל דיור בהישג יד, כ-34,400 מ"ר לתעסוקה, מבני ומוסדות חינוך וציבור וכ-1,950 מ"ר למסחר
את התוכנית יזמה רשות מקרקעי ישראל יחד עם עיריית תל אביב-יפו והיא ממוקמת במרחב חברת חשמל – בגין, בין הרחובות מנחם בגין, החשמל, מקווה ישראל ורחוב ברזילי בתל אביב-יפו.
 
התכנית מציעה שיקום חלקים מהגן ההיסטורי של  "החווה" שהתקיימה במקום בעבר, ואת פתיחתו של המתחם (מרחב חברת החשמל) למעבר הציבור. לצורך כך התכנית כוללת מעברים המחברים בין דרך בגין ורחוב החשמל וכוללת מספר רחבות וכיכרות ציבוריות הנפתחות אל הרחובות הסובבים, מקשרות בין הרחובות למרחב העירוני ומנגישות לציבור את השטחים הפתוחים והמבנים לשימור הנמצאים בשטח התוכנית.
הבינוי במתחם כולל: בצפון המתחם, במגדל בן 30 קומות המכיל מסחר בקומת הקרקע, ומעליה שטחי תעסוקה ומגורים. בדרום, בדופן דרך בגין, מוצע מבנה תעסוקה בן 8 קומות המכיל גם הוא שטחי מסחר בקומת הקרקע. בדופן רחוב החשמל מוצע מבנה לצרכי ציבור בגובה 5 קומות.
התכנית מנגישה ומטפלת במספר מבנים ואתרים לשימור: מגדל מים ברחוב החשמל, בארות, מבנה ה"חווה לדוגמא" (דירקטוריון) ומבנה תחנת הכוח הראשונה (תחמ"ש) לרבות מערכת הגנים הצמודה לחלקם. התכנית מאפשרת גם את השארתו או החלפתו של מגדל המשרדים המשרת מאז ועד היום את חברת החשמל, אשר נבנה ב- 1980 בתכנונו של אדר' אברהם יסקי.
במסגרת התכנית ישודרגו הרחובות בגין והחשמל ע"י ארגון מחדש לטובת הולכי הרגל, נטיעות והפניית חזית פעילה אל הרחובות לעירוניות שוקקת. כמו כן התכנית דואגת לשמירה של מספר עצים בוגרים הקיימים במתחם ואלמנטים בעלי ערך היסטורי מתקופת הקמת תחנת הכוח הקיימים במקום. תכנון אדריכלי, נופי וניהול הפרויקט התבצע ע"י מנעד אדריכלים.
עינב רינגלר, מנהלת אגף בכיר לתכנון ופרויקטים ברשות מקרקעי ישראל: "מברכת על החלטת הפקדת התכנית אשר קודמה בשיתוף פעולה עם הרשות המקומית. התכנית מקדמת מרחב אורבאני איכותי ומשלבת בין שימור אזור בעל ערך היסטורי עם מגורים, תעסוקה ומוסדות ציבור עם נגישות וקישוריות גבוהה ודיור בר השגה.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה