נדל"ן ותשתיות

"לפעול מיידית להכפלת מכסת העובדים הזרים בענף הבנייה"

התאחדות הקבלנים בוני הארץ, והתאחדות תאגידים כ"א זר לענף הבנייה פנו לשר הפנים, שר הבינוי והשיכון, שר הכלכלה והתעשייה ושר העבודה לפעול בדחיפות להכפלת מספר העובדים הזרים עקב מחסור בעקבות ביטול הגעתם של עובדים פלסטינאים
מערכת ice | 
אלדד ניצן (צילום יח"צ)
"התאחדות הקבלנים בוני הארץ" "והתאחדות תאגידים כ"א זר לענף הבנייה" פנו בדחיפות לשר הפנים, שר הבינוי והשיכון, שר הכלכלה והתעשייה, ושר העבודה לפעול בדחיפות להכפלת מחסת העובדים הזרים בענף הבניה על מנת להתבגר את הפער בענף הבניה עקב אי הגעתם של עובדים פלסטינאים לעבודה.
ראול סרוגו יו"ר התאחדות הקבלנים ואלדד ניצן יו"ר תאגידי כ"א זר בענף הבנייה: "לאור העובדה שהמצב המלחמתי הביא לסגירת מרבית אתרי הבניה במדינה יש להקל על תאגידי העובדים הזרים שהכנסותיהם נעצרו והוצאות כגון מגורים לעובדים ושכר הנהלה ממשיכים להיות משולמים ולפטור אותם מתשלומי אגרה, שכר וכיו"ב לכל הפחות עד סיום מצב החירום במדינה.
בפניה לרשות האוכלוסין וההגירה  מבקשת התאחדות כ"א זר בענף הבניה להאריך את מועד הגשת מסמכי הארכת ההיתרים עד ל-19.12.23
"התאחדות הקבלנים בוני הארץ" "והתאחדות תאגידי כ"א זר בענף הבנייה בלשכת המסחר" פנו בדחיפות  למשה ארבל שר הפנים, ליצחק יששכר גולקנופף ושר הבינוי והשיכון, ניר ברקת שר הכלכלה והתעשייה, וליואב בן צור שר העבודה, לפעול לארגון מחדש של ענף הבנייה לאור העובדה שחל איסור כניסה של עובדים פלסטיניים לעבודה בישראל בענף הבנייה, והצפי כי איסור זה לא ישתנה בתקופה הקרובה, ונוצר פער גדול בעובדים בענף הבניה, שיוכל להתמלא רק על ידי ייבוא של עובדים זרים, ובמצב שנוצר על המדינה לפעול באופן שונה וארוך טווח, וזאת על מנת שענף העסקת עובדים זרים בענף הבנייה לא יקרוס ולהתקיים.
אלדד ניצן יו"ר תאגידי כ"א זר בענף הבנייה: "יש לפעול באופן מידי למילוי, הגדלה ואף הכפלת מכסת העובדים הזרים בענף הבנייה (על מנת להתגבר על הפער שנוצר וייווצר כתוצאה מכך שעובדים פלסטינאים ייגרעו ממצבת העובדים בענף)". 
לצורך קליטת עובדים זרים בישראל, הן בשל צרכי הענף הקיימים, והן בשל הצורך בשיקום הנזקים של פעילות המלחמה, יש הכרח בקידום והחשת מיונם של עובדים זרים בסין ובמולדובה (ובמדינת אחרות מהן יוחלט להביא עובדים זרים).

במצב הדברים הנוכחי, ועל מנת להקל על תאגידי העובדים הזרים בבניין שהכנסותיהם נעצרו לאור המצב המלחמתי וסגירת אתרי הבנייה ואילו הוצאותיהם כגון מגורים לעובדים ושכר הנהלה ממשיכים להיות משולמים, יש לפטור אותם מתשלומי אגרה, שכר (פיקדונות) וכיו"ב, לכל הפחות עד סיום מצב החירום במדינה.
אלדד ניצן: "על המדינה לגלות אחריות לענף כולו ולפעול באופן מידי מבעוד מועד על מנת למנוע את קריסת הענף כולו, על כל המשתמע מכך".
בפניה לרשות האוכלוסין וההגירה  מבקשת התאחדות כ"א זר בענף הבניה להאריך את מועד הגשת מסמכי הארכת ההיתרים עד ל-19.12.23.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה