מדדים ומחקרים

חיפה בדרך להכרעה: יונה יהב משאיר אבק למתחריו בסקר חדש

סקר "מאגר מוחות" מציג: יונה יהב בדרך לניצחון עם 39% בכלל המדגם ו-46% בקרב בעלי הדעה – יותר מכפול מהמועמד במקום השני. האם הסקר הוא חזות הכול? שבוע לבחירות. כל הפרטים 
דוד זולדן | 
יונה יהב, עינת קליש רותם, דוד עציוני, יעקב בורובסקי (צילום אלעד מלכה, פלאש 90/ יונתן זינדל, מרים אלסטר, מיכה בריקמן, הילל מאיר)
סקר מקיף שערך מכון מאגר מוחות בניהולו של פרופ' יצחק כ"ץ קובע כי יונה יהב מוביל בפער גדול במרוץ לראשות עיריית חיפה, ומבסס את מעמדו כמועמד המוביל לזכייה בתפקיד. 
בסקר שנערך בין ה-20-21.2 בקרב 501 נשאלים בני 17 ומעלה תושבי העיר עולה כי יהב זוכה ל-46% אהדה ותמיכה בקרב בעלי הדעה.
פרופ' יצחק כ"ץ התייחס לתוצאות הסקר ואמר כי: "הסקר מלמד כי יונה יהב מוביל בפער גדול על פני כל המועמדים האחרים והוא בעל סיכויים טובים לנצח ולהכריע את הבחירות כבר בסיבוב הראשון".
 
על פי הסקר, דוד עציוני רק עם 20%, יעקב בורובסקי 10%, אביהו האן 7%, עינת קליש רותם 6%, שרית גולן 4%, צביקה ברבי 3%, יוסי שלום 3%,  וקיריל קארטניק עם 1%. בקרב בעלי הדעה.
בקרב כלל המדגם, יהב מוביל עם  39%. אחריו דוד עציוני (17%), יעקב בורובסקי (9%), אביהו האן (6%), עינת קליש רותם (5%), שרית גולן  (3%), צביקה ברבי (2%), יוסי שלום (2%), וקיריל קארטניק  (1%). 16% מהמשיבים ענו "לא יודע" במי יבחרו.
יונה יהב הגיב לממצאי הסקר: "אנחנו מובילים בגדול בכל הסקרים ואנחנו בדרך לעשות ניצחון גודל ותיקון גדול. אנחנו ניצבים בפני הכרעה גורלית לעירנו - חיפה חופשית וליברלית בעיר שנעים לחיות בה, או עיר קיצונית שתאבד את אופייה המיוחד".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה