תקשורת ומדיה

"רוצים את האוקראיניות": השר ליברמן באמירה תמוהה במיוחד

בעת ישיבת הממשלה היום בנושא קליטת העולים החדשים מאוקראינה, פלט שר האוצר ליברמן אמירה תמוהה. בנוסף, זעקה השרה פנינה תמנו-שטה על הפקרת זכאי חוק השבות מאתיופיה
מערכת ice |  8
איילת שקד, אביגדור ליברמן וזאב אלקין (צילום יונתן סינדל פלאש 90)
ישיבת הממשלה שהתקיימה היום (שני) עסקה בקליטת עולים חדשים מאוקראינה עקב המלחמה שמתרחשת שם. הנושא החשוב של הישיבה לא מנע משרים להוציא מספר אמירות מעניינות, חלקן תמוהות.
נתחיל בשר ליברמן, שבעצמו עולה ממולדובה, ברית המועצות לשעבר. שרת הפנים איילת שקד אמרה: "ראשי הערים רוצים את האוקראינים". ושר האוצר ליברמן ענה בבדיחה: "חלק רוצה רק את האוקראיניות".
אנשי תקשורת ופוליטיקאים תקפו את הבדיחה הלא-צפויה. כתב חדשות 12 מוחמד מג'אדלה כתב: "ממשלת השינוי" במירכאות כפולות, חבר הכנסת משה ארבל אמר: "דבריו המכוערים והמשפילים של ליברמן כנגד נשים הנמלטות ממלחמה והחוששות לחייהן מלמדות על גסות רוח אטימות וערלות לב וגם בבדיחות הדעת אסור להכיל את דבריו המכוערים. מצופה מכל מי שכבוד האדם לנגד עיניו לגנות את דבריו". וינון מגל התלונן כי "לא נרשם זעזוע תקשורתי".
 
בנוסף לזה, עלו הטונים בממשלה כאשר השר יועז הנדל טען כי ״לא ראיתי כשהיו פליטים מאפריקה שמישהו דיבר״. שר התפוצות נחמן שי ענה לו, ככל הנראה בציניות, כי ״אנחנו מאירופה״. השרה פנינה תמנו שטה זעמה: ״תחזור בך, זה לא מצחיק״. השר ליברמן ניסה להרגיע ואמר: ״פנינה זה בצחוק״. אבל היא המשיכה בכעס: ״זה לא צחוק, זו האמת. אני דורשת את יהודי אתיופיה. כשרת העלייה והקליטה אני פועלת ללא לאות למען זכאי חוק השבות מאוקראינה, יש ידע מצטבר במשרד נקלוט אותם היטב, אבל אני רוצה להשמיע קול נוסף של יהודי אתיופיה יש פה צביעות של האדם הלבן אני דורשת חילוץ דחוף של זכאי חוק השבות, מטגראי ומאתיופיה שנמצאים במלחמה״
השרה שקד אמרה כי היא מסכימה. והשרה תמנו שטה המשיכה: ״יש פה צביעות של האדם הלבן. אף אחד ממשמיעי הקול כאן, לא פצה פה בשביל זכאי חוק השבות מאתיופיה. פשוט צביעות של האדם הלבן״. השרה אורנה ברביאי אמרה לה: ״תחזרי בך זה לא נכון״. ותמנו שטה ענתה: ״אל תגידי שזה לא נכון, מה לעשות יש גזענות״.
תגובות לכתבה(8):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 8.
  אל דאגה, המדיות יורידו את זה מהר מהכותרות. זהו ליברמן (ל"ת)
  מאתרגים את איווט 03/2022/15
  הגב לתגובה זו
  3 3
  סגור
 • 7.
  הדבר הטוב היחידי אצל ליברמן שהוא היה נגד ביבי.
  Ty 03/2022/15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כל השאר חרטא
  סגור
 • 6.
  הפולטקלי קורקט השתלט לחלוטין על השיח
  כלי כלי 03/2022/15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תמנו שטה צודקת, צריך מדיניות אחידה וסבירה. אם משנים בשביל אוקראינים צריך לשנות גם בשביל אתיופים. לדעתי 50 אלף ערבות בשביל מי שחא זכאי חוק השבות זה סכום סביר. לא בעיה גדולה לקבל הלוואה כזאת בבנק בישראל ואם באמת יש מי שידאג לפליט זה לא ביג דיל. ליברמן גם צודק, יקרה מה שקורה בכל מלחמה! ודי לחכינה ברמיזה!
  סגור
 • 5.
  ככה זה כשאתה בצד הנכון
  א 03/2022/15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ליברמן וההתבטאויות שלו ממזמן היה צריך להיות מחוץ לממשלה, מה לעשות בנט חייב את האיש הזה שעד כה מתעלל בכל מה שבסביבתו. אין ספק שיש הרבה אמת בדבריה של שרת הקליטה.
  סגור
 • 4.
  עכשיו אני מקווה שהמצביעים שלהם מבינים
  ישראלי 03/2022/15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כמה הם ערלי לב, אטומים למצוקות של אחרים, ופשוט פאתטים. בעצם על מי אני עובד? "רק לא ביבי".
  סגור
 • 3.
  השרה שטה
  מדינת הזבבלל 03/2022/14
  הגב לתגובה זו
  2 0
  שטה כששומעים גועל נפש כמוך, ממש מוריד את המוטיבציה.. עושה נזק לכל הקהילה שלך !! להקיא ממך
  סגור
 • 2.
  ליברמן
  א 03/2022/14
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אתה אפס אחד גדול תתביש לך
  סגור
 • 1.
  תמנו-שטה צודקת לחלוטין. הצביעות חוגגת.
  בושה למתבדחים 03/2022/14
  הגב לתגובה זו
  2 0
  מי שרוצה את האוקראינים זה או אחד שמחפש מצביעים או אחד שמחפש *ונות. די לגזענות ולצביעות.
  סגור