מדדים ומחקרים

לקראת הקיץ: העיר עם החופים המלוכלכים ביותר נחשפת

המועצה האזורית חוף אשקלון זוכה לציון "מלוכלך", ובכך מהווה הרשות החופית עם החוף הכי פחות נקי, על פי נתוני המשרד להגנת הסביבה לחודש יוני. אלו הערים הנקיות ביותר
מערכת ice |  1
אנשים בחוף הים בתל אביב (צילום פלאש 90/ אבשלום ששוני)

המשרד להגנת הסביבה פרסם היום (חמישי) נתונים מעודדים אודות מדד "חוף נקי" למחצית הראשונה של חודש יוני, לפיהם 80.3% מהחופים הפתוחים (הלא מוכרזים) שנמדדו דורגו כ"נקיים" עד "נקיים מאוד", עלייה קלה לעומת 78.4% במדד הקודם. כאשר בתקופה המקבילה בשנה שעברה נמצאו 77% מהחופים נקיים עד נקיים מאוד.

הרשויות החופיות הנקיות ביותר (בעלות ציון ממוצע "נקי מאוד") הן: רשות הטבע והגנים, עכו, טירת הכרמל, נתניה, בת ים, תל אביב-יפו, אשדוד. רשות חופית בעלת ציון ממוצע "מלוכלך" היא מועצה אזורית חוף אשקלון.


במשרד מציינים כי התקציב השנתי לתוכנית חוף נקי, אשר פעולת זו השנה ה-17, הוא הגדול ביותר מאז התחלתה, ועומד על 16 מיליון שקל, שהוקצו במטרה למזער את מפגע הפסולת החופית והימית בישראל ולפעול לניקיונם של החופים והים לפי המחויבות הבין-לאומית לטובת הסביבה והציבור בישראל.


במסגרת התוכנית, מפקחי היחידה הארצית להגנת הסביבה הימית של המשרד להגנת הסביבה מבצעים מדידה של רמת הניקיון בחופים הפתוחים תוך יידוע שוטף של רשויות החוף לטובת מעקב ופעולות מתקנות לשיפור מתמיד של ניקיון החופים. שיתוף תוצאות מדד חוף נקי לציבור הרחב מתבצע פעמיים בחודש לאורך כל השנה, כצעד משלים להעלאת המודעות של הציבור הרחב לתופעת הפסולת הימית ושקיפות ציבורית.
 


המשרד להגנת הסביבה תומך ברשויות המקומיות החופיות שבתחומן חופים בלתי מוכרזים לרחצה, עבור ביצוע פעולות ניקוי בחופים לא מוכרזים לרחצה והפחתה במקור של פסולת ימית ושימוש בכלים רב פעמיים. כמו כן, המשרד יפעיל בקיץ תוכנית לתגבור אכיפה של חוקי העזר לניקיון, בעזרתם של שוטרים מתחנות רבות ברחבי הארץ בהיקף של מיליון שקל.

תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  טירת כרמל
  ויקטור 06/2022/23
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לטירת כרמל אין חוף ים מוכרז ולכן הוא נקי גם אין גישה לחוף הוא נעול מכל המושבים ונעול בין חיפה לטירת כרמל ליד חוף הסטודנטים.
  סגור