קריירה ולימודים

מעסיקים עובדים פלסטינים? כך תאלצו לשלם להם בקרוב

רשות האוכלוסין וההגירה קוראים למעסיקי עובדים פלשתינאים להיערך לביצוע תשלומי שכר לעובדים, באמצעות העברות בנקאיות לחשבון הבנק של העובדים
מערכת ice |  1
חתימה על מסמכים (צילום pixabay)
רשות האוכלוסין וההגירה נערכת, בשיתוף עם משרדי ממשלה נוספים ובנק ישראל, להשלמת פיתוחו של מנגנון אשר יאפשר למעסיקי עובדים פלשתינאים, המועסקים כדין בישראל, לשלם את שכרם של העובדים באמצעות העברה בנקאית.
על פי המהלך החדש, התשלום יועבר מחשבון הבנק של המעסיק המתנהל בישראל אל חשבון הבנק של העובד המתנהל ברשות הפלשתינאית. כיום השכר משולם במזומן. מהלך זה מקודם בעקבות החלטת הממשלה אשר שמה דגש על  תשלום שכר העבודה של העובדים הפלסטינים לחשבונות בנק ובהתאם למדיניות הכללית בדבר צמצום השימוש במזומן.
 
לאור זאת, הודיעה רשות האוכלוסין וההגירה למעסיקים  בעלי ההיתרים כי בקרוב, לאחר שיושלם המנגנון שיאפשר  תשלומי שכר באמצעות העברות בנקאיות, תחול על כלל המעסיקים החובה לשלם את שכר העובדים הפלשתינאים אך ורק באמצעות העברות בנקאיות ולא באמצעים אחרים, והדבר ייקבע במסגרת תנאי ההיתרים בכל הענפים, תוך מתן הודעה מראש למעסיקים.
עו"ד עינבל משש, ראש מינהל עובדים זרים: "אנו נוקטים כל העת בשורת צעדים שמטרתם להבטיח העסקה כדין ואת תשלומי שכר העובדים הפלשתינאים וזכויותיהם הסוציאליות, וצעד זה הוא ללא ספק אבן דרך משמעותית".
עוד הוסיפה: "במקביל, אנו ממשיכים להקצות את ההיתרים למעסיקים בהתאם למכסות שהוגדלו משמעותית בהחלטות הממשלה, שהאחרונה שבהן היא הגדלת מכסה בסך 3,500 עובדים פלסטינים לענפי התעשייה והשירותים. כל זאת, תוך צמצום הבירוקרטיה והרחבת השירותים המקוונים הניתנים מרחוק ללא צורך בהגעה פיזית ללשכות".
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  משהו לא מסתדר.
  דויד 08/2022/04
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הפלשתינים לא גרים לרוב בקרבת עיר,יש להם בנקים מאוד מצומצמים.לדעתי תהיה להם בעיה למשוך את הכסף.גם ככה החיים שלהם בחרא ועכשיו זה? האיש הפשוט שם יקבל שכר לבנק,החמאס ייקח מעשר, הבנק יקבל גם את שלו. אבל לפני ישראלים יקימו מחסומים שלא יוכלו למשוך את הכספים ואז הרשות תלאים את היתרות.
  סגור