כסף וצרכנות

הנחה בארנונה למאות אלפי ישראלים: מי זכאי להטבה?

אושר בטרומית במליאת הכנסת: חידוש אוטומטי של הנחה בארנונה, 49 חברי כנסת תמכו בהצעה ללא מתנגדים וההצעה תועבר לוועדת העבודה והרווחה
 
מערכת ice |  2
ארנונה לעסקים (צילום pixabay)
מליאת הכנסת אישרה אמש (רביעי) בקריאה טרומית את הצעת חוק האזרחים הוותיקים (תיקון - חידוש אוטומטי של הנחה בארנונה), של חבר הכנסת ינון אזולאי מש"ס. 49 חברי כנסת תמכו בהצעה ללא מתנגדים וההצעה תועבר לוועדת העבודה והרווחה.
מוצע לקבוע כי הנחה שניתנה לאזרח ותיק בארנונה, תימשך להינתן לו באופן אוטומטי, גם אם לא הגיש בקשה מחודשת לכך, כל עוד לא דיווח על שינוי באחד מהתנאים המנויים בסעיף.
 
בדברי ההסבר נכתב: "ישנם מקרים של קשישים וניצולי שואה, אשר אינם מקבלים את ההטבה המגיעה להם, מכיוון שלא ידעו כי יש צורך להגיש בקשה מחדש. אזרח ותיק הוא סטאטוס קבוע, שאינו תלוי בפרמטרים משתנים. מרגע שאדם הוגדר אזרח ותיק והחל לקבל קצבת אזרח ותיק מהביטוח הלאומי לא ייתכן שהקצבה תיפסק עקב שינוי במצבו ולכן אין סיבה שההנחות וההטבות הנובעות מעצם היותו אזרח ותיק יתבטלו.
הגשת הבקשה להנחה בארנונה בכל שנה מחדש מקשה על אוכלוסיית האזרחים הוותיקים. אף במקומות בהם ניתן להגיש את הבקשה באמצעות האינטרנט, רבים מהאזרחים הוותיקים אינם יודעים כיצד לעשות זאת. במקרים אחרים, יש צורך לגשת למשרדי הרשות המקומית, אך היות ומדובר באוכלוסייה עם בעיות נגישות רבות, נראה כי הבקשה אינה סבירה".
ח"כ ינון אזולאי הסביר: "כיום, רובם המכריע של האזרחים הוותיקים נדרשים בהגשת הנחה בארנונה בכל שנה מחדש. אתם צריכים לראות אותם כל שנה. תלכו לאגף הגבייה בעיריות, ותראו אנשים, אזרחים ותיקים, מבוגרים, מי עם מקלו ומי בכיסא גלגלים. כל אחד, ניצולי שואה, כולם הולכים ומגישים את הבקשה להנחה בארנונה. אנחנו כחברה, חייבים קודם כול בהכרת הטוב לאותם אנשים, לאותם סבא וסבתא שלנו.  לא יכול להיות שלא נדאג להם בדבר שאפילו לא עולה לנו כסף".
תגובות לכתבה(2):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  מגוחך שהיו צריכים כל שנה ליידע שהם לא חוזרים לאחור בזמן (ל"ת)
  אור 12/2021/14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  כל הכבוד
  רינה 12/2021/13
  הגב לתגובה זו
  0 0
  יישר כוח להצעת החוק ההומנית למען הקשישים.
  סגור