משפט

ינון מגל ניצח? בית המשפט זיכה את העיתונאי נגד ברק כהן

בית משפט השלום בתל אביב דחה את הקובלנה של הפעיל הציבורי עו"ד ברק כהן נגד העיתונאי ינון מגל על איומים. השופטת דנה אמיר: "הנאשם אמר את הדברים מתוך כעס ומורת רוח על התנהלות הקובל כדי להביא למסקנה שהמדובר באיום מפיו". כהן: "הערעור מוכן"
אביחי דלאל |  6
ינון מגל וברק כהן (צילום 103FM ופלאש 90)
השופטת דנה אמיר זיכתה היום (ראשון) בבית משפט השלום את ינון מגל בקובלנה הפלילית שהגיש נגדו הפעיל החברתי עו"ד ברק כהן על דברים שמגל כתב בדף הטוויטר שלו ואמר עליו ב-103FM. ברק כהן יגיש ככל הנראה ערעור על החלטת בית המשפט. 
כזכור, כיומיים לאחר הבחירות לכנסת ה-24, נערך דיון בבית המשפט השלום בהעוסק בקובלנה הפלילית בין איש התקשורת ינון מגל לפעיל הציבורי עו"ד ברק כהן. הקובלנה הגיעה לאחר שכהן הגיע למתחם בכיכר רבין בו צולמה תכנית של הפטריוטים בערוץ 20, כהן הגיע לאזור וקרא נגד ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו בנוגע לכתב האישום נגדו על שוחד מרמה והפרת אמונים. מספר ימים לאחר מכן, שמעון ריקלין שהיה חלק מהשידור התייחס לכהן בדף הטוויטר שלו וינון מגל הגיב: "האמת שהיה צריך פשוט לתת לו בקבוק בראש אבל אנחנו בחורים עדינים אוהב".
באותו הדיון, הוצעה למגל פשרה שבה הוא יתנצל על ההתבטאויות של כהן ובתמורה תוסר הקובלנה אולם מגל לא רצה להתנצל וטען כי ההתבטאויות שלו לא היו אלימות אלא מתוך כוונה להראות כי הוא לא נוהג באלימות. היום ניתן פסק הדין שבו ינון מגל זוכה: "לא מתקיים במקרה זה היסוד העובדתי הנדרש להרשעה בביצוע עבירת איומים, כך שאין המדובר באיום 'בפגיעה שלא כדין בגופו, בחירותו, בנכסיו, בשמו הטוב או בפרנסתו' של הקובל על פי המבחן האובייקטיבי אשר פורט לעיל. במקרה זה לא הונח כל מסד עובדתי המבסס טענה לפיה המדובר בהתנהלות דומה להתנהלות נטענת של ארגוני פשיעה, הן בקשר למיהותו של הנאשם, הן בקשר לנסיבות. אין בכך שהנאשם אמר את הדברים מתוך כעס ומורת רוח על התנהלות הקובל כדי להביא למסקנה שהמדובר באיום מפיו".
ברק כהן התייחס בדף הטוויטר שלו לפסק הדין והבטיח לערער: "ינון מגל כתב ואמר שהיה צריך לתת לי בקבוק בראש. השופטת דנה אמיר הכריעה שאין מדובר באיום. הערעור למחוזי מוכן להגשה".
תגובות לכתבה(6):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  השופטת גילגלה את הטמבל מקומה 5. אבל האפס רוצה עוד פעם.
  שרון 06/2021/29
  הגב לתגובה זו
  2 0
  תגידו אתם, זה לא ראש כורדי?
  סגור
 • איך ידעת? הוא כורדי!!!! (ל"ת)
  שמאי נדלן 06/2021/30
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 4.
  ברק כהן איש אלים ומכוער ! (ל"ת)
  אסף 06/2021/28
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 3.
  מאחל בהצלחה לשני הצדדים
  חמדני 06/2021/28
  הגב לתגובה זו
  1 0
  ריבי הטוויטר המטופשים הללו יצאו כבר מכל החורים.....
  סגור
 • 2.
  אני באמת לא חושב שיש דבר יותר דוחה ממזרחי בשירות האליטה
  דגן 06/2021/28
  הגב לתגובה זו
  2 1
  או משרת, במקרה של כהן.
  סגור
 • 1.
  כהן האלים והפושע מחובק תקשורתית כי הוא שמאלן.זו צביעות! (ל"ת)
  צביעות התקשורת 06/2021/28
  הגב לתגובה זו
  6 2
  סגור