משפט

הערעור נדחה: ינקי קוינט ימשיך בתפקידו כמנהל רמ"י

שנתיים וחצי אחרי שמונה ולאחר כמעט שנה של דיונים משפטים, יעקב (ינקי) קוינט יכול להיות רגוע - תפקידו כמנהל רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) בטוח. בית הדין לעבודה דחה את ערעורו של יאיר מעיין
מערכת ice | 
ינקי קוינט (צילום דרור סיתהכל)
בית הדין לעבודה, בראשותו של סגן הנשיאה, השופט אילן איטח, דחה היום (רביעי) את ערעורו של יאיר מעיין על פסק דינו של בית הדין האזורי לעבודה בירושלים מחודש יולי 2022, במסגרתו נדחתה תביעתו של מעיין לפסילת בחירתו של יעקב (ינקי) קוינט לתפקיד מנהל רשות מקרקעי ישראל בחודש דצמבר 2020.
במסגרת פסק דינו דחה בית הדין הארצי את טענותיו של מעיין, וקבע כי הפגמים שנפלו בעבודת ועדת האיתור אינם פגמים מהותיים המצדיקים את ביטול מינויו של קוינט לתפקיד מנהל רמ"י, וכי בכל מקרה פגמים אלו אינם עומדים לפתחו של קוינט. בנוסף, בית הדין קבע כי מינויו של קוינט לא היה מינוי פוליטי.

בית הדין אימץ את קביעותיו העובדתיות של בית הדין האזורי, וקבע, כי פסילתו של מעיין לתפקיד, מאחר שאינו מקיים את תנאי הסף, הינה פסילה מוצדקת משעה שהוכח כי מעיין אינו אוחז בתואר ראשון כלל.
בית הדין הארצי קיבל בין היתר את טענות באי כוחו של קוינט, עורכי הדין ירון קוסטליץ ודניאל רונזבלום ממשרד קוסטליץ ושות', לפיהן התנהלותו של מעיין בהליך האיתור הייתה נגועה בחוסר תום לב וביצירת מצגים שאינם אמת. בשל כך דחה בית הדין את ערעורו של מעיין לקבלת פיצויים בגין עוגמת נפש וחייב את מעיין בהוצאות ושכר טרחת עורכי דין בסך של 8,000 שקל למדינה וסך של 24,000 שקל לקוינט.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה