תקשורת ומדיה

תקיפת כתב ערוץ 14: צפו בתיעודים החדשים שנחשפו

אחרי שהותקף ביום שלישי בהפגנות נגד הרפורמה במערכת המשפט, שוב יש לציין, כתב ערוץ 14, עתי שלו, חשף תיעודים חדשים מהתקיפות אותן חווה בתקופה האחרונה: "תקיפה פיזית עד כדי תחושה של סכנת חיים, לא פחות"
מערכת ice | 
עתי שלו בהפגנה (צילום צילום מסך טוויטר)
לאחר שכתב ערוץ 14 עתי שלו הותקף בשלישי בצהריים בשידור חי בזמן שהעביר דיווח על המתרחש במחאות נגד הרפורמה לתיקון מערכת המשפט במסגרת 'יום השיבוש', על ידי המפגינים בתחנות הרכבת, אירעה תקיפה נוספת בערב בהפגנה המרכזית ברחוב קפלן בתל אביב, כאשר שם כוחות המשטרה נאלצו לחלץ את שלו מההמון, כאשר הוא עצמו אף טען לנסיון לינץ'. באגודת העיתונאים מיהרו להוקיע את ההתנהגות של אנשי המחאה שנהגו בביריונות. כעת, בערוץ 14 פרסמו תיעודים חדשים מתקיפתו של שלו ושל צוות ערוץ 14 בהפגנות בכתבה ששודרה במהדורת החדשות של שרון גל ומגי טביבי.
שלו אמר כך על התיעודים: "קשה לשמוע את הגידופים בתוך ההמולה, אבל את הנסיונות לשלוח ידיים ולפגוע פיזית אי אפשר שלא לזהות, כאשר כמה שעות קודם לכן, ברכבת, גם תקיפה פיזית הייתה, עד כדי תחושה של סכנת חיים, לא פחות. אנשים שיורדים מהפסים פגשנו גם בהפגנה בשבוע שעבר, גם שם אלימות וחציית קווים אדומים, נזכיר, במקום שזועק כבר 30 שבועות 'דמוקרטיה'. הכתובת על הקיר, לכתובת הזאת יש גם כתובת, פנים ושמות. המסרים האלימים מחלחלים יותר ויותר לשטח, שוב, נכון, לא מדובר בכל המפגינים, גם לא ברובם, אך יש כבר מספיק עשבים שוטים כדי שיידלקו כל הנורות האדומות ואפשר היה לראות את זה ברבנות, בכבישים, מול שוטרים וגם כלפי אזרחים. קשה שלא היה לחשוב בדאגה בדרך החוצה על 'שומרי הסף' שמפנים עורף לחוק ולאכיפה, על הפוליטיקאים שמוסיפים שמן למדורה ועל אותם ראשי מחאה ידועים שאחראים לתמונות האלה. צריך להגיד שוב, בקול רם, אם חלילה יקרה אסון, זה יהיה בעיקר על הידיים שלכם ועוד לא מאוחר לגלות אחריות ולהרגיע".
 
שלו העלה תיעוד ובו הוא מפונה על ידי המשטרה הרחק מההמון, תוך שסביבו המולה, צעקות 'בושה' וצפירות רבות של זמבורות, כאשר כתב כך בטוויטר שלו תוך שהוא מתייג את בנימין נתניהו, בני גנץ ויאיר לפיד: "ככה סיימתי את היום בצומת קפלן: שוטרים נאלצו לחלץ אותי מתוך ההמון וללוות אותי לרכב תוך שמאות הולכים אחרינו ומקללים אותנו. כל זה קרה לאחר כמעט לינץ' שעברתי במשך כשעה בצומת. הכל מתועד ויופץ בקרוב. לפיד, תמשיך להגיד שאין אלימות. הרצח שלי על הידיים שלך".
 
בתקרית המוקדמת שאירעה בצהריים בתחנת רכבת, אדם אלמוני התקרב לשלו ותקף אותו פיזית שכשהוא קורא לו "לעוף הביתה", שלו השיב לו: "אל תיגע בי, מטומטם, מטומטם אחד, אתה לא תיגע בי", גם באולפן הזדעזעו מהתקיפה האלימה. יש לציין כי חלק מהמפגינים הדפו את התוקף מיד.
 
מאגודת העיתונאים נמסר בנוגע לתקיפת הכתב עתי שלו כי: "החודשים האחרונים עומדים בסימן של עליית רף הקיטוב בחברה ובתוך כך גם התפרצויות של אלימות במהלך אירועי המחאה".
בנוסף נמסר כי: "אגודת העיתונאים ירושלים מצדדת במאבק לשמירה על חופש הביטוי ובתוכו חופש ההפגנה וחופש העיתונות. אף אחת מהחירויות הללו לא יכולה להתקיים תוך דריסת האחרת".
 
עוד מסרה יו"ר אגודת העיתונאים ירושלים (בשיתוף) עפרה סתת מילוא ומיקי קליין: "אנו מגנים בחומרה כל פגיעה בעיתונאים ועובדי תקשורת ובכלל זה גם את האלימות כנגד כתב ערוץ 14 עתי שלו. מצופה מכל אזרח שומר חוק החרד לדמוקרטיה, להישמר מפגיעה בעיתונאים העושים את מלאכת הקודש שלהם בתנאים קשים במיוחד בימים אלה".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה