נדל"ן ותשתיות

אלקין חושף, הרתיחה בנדל"ן וטירוף המשכנתאות עם מימון ישיר

מוטי בן משה בפרוייקט ענק, כמה משכורות צריך בכדי לרכוש דירה? תמר זנדבר ודלית זילבר קיפלו את המעגנים, מימון ישיר נכנסת לטירוף המשכנתאות, הרתיחה בנדל"ן ואלקין חושף דרך ממולצת לרכוש דירה בהתנחלויות | ידיעות השבוע בנדל"ן
מערכת ice |  2
שוק הנדל"ן (צילום פלאש 90/ גילי יערי, pixabay)
כמה משכורות תצטרכו כדי לרכוש דירה? בנקאים יצטרכו לחסוך משכורות של 9 שנים כדי לרכוש דירת 4 חדרים בירושלים, ולמורים זה ייקח 12 שנים כדי לרכוש דירה בבאר שבע, וכמה שנים ייקח לכם בשביל דירה בראשון לציון? כל הנתונים. לידיעה המלאה לחצו כאן.
מוטי בן משה נכנס לפרויקט ענק במזרח תל אביב מנכ"ל רבוע כחול נדל"ן בהשקעת ענק במזרח תל אביב, בפרויקט בשווי 1.4 מיליארד שקל אותו מקימות רבוע כחול נדל"ן, קבוצת סופרין, קבוצת וייס, GF נדל"ן ובולטהאופ נמכרו כבר 189 י"ח בשווי 643 מיליון שקלים. לידיעה המלאה לחצו כאן.
טירוף המשכנתאות: מימון ישיר נכנסת לתחום הרותח החברה הודיעה כי תתחיל להעמיד הלוואות בתחום הנדל"ן למגורים - בהיקף השקעה מהותי. בחודשים האחרונים נרשם גידול דרמטי בהיקף המשכנתאות שנטלו הישראלים. לידיעה המלאה לחצו כאן.
זנדברג קיפלה את המעגנים: "כולי תקווה שהתוכנית לא תקודם" ועדת המשנה לנושאים תכנוניים עקרוניים החליטה לדחות את תוכנית המתאר הארצית למעגנות בים התיכון וקיבלה את ההמלצה של המשרד להגנת הסביבה והשרה תמר זנדברג: "זו בדיוק מסוג התכניות שצריכות לחלוף מן העולם בימים של משבר אקלים ומשבר אקולוגי". לידיעה המלאה לחצו כאן.
תל אביב העיר היקרה בעולם: "לשחרר קרקע ולהוריד מיסוי" הדירוג 'באקונומיסט' הראה כי העיר הישראלית היא היקרה בעולם למחיה ובענף הנדל"ן טוענים כי לא מדובר בהישג: "שחרור קרקע לבנייה ימתן את רמות המחירים, כולל גם תל אביב וגוש דן", "להוריד מיסוי מיותר ובהפוך על הפוך דווקא פעולות אלה עשויות למתן את עליות המחירים התלולות". לידיעה המלאה לחצו כאן.
הרתיחה בנדל"ן: זו השכונה שמחירי הדירות בה זינקו בענק ברקע עליית מחירי הנדל"ן בכל הארץ, ניתוח שמאי שבוצע בלשכת שמאי המקרקעין בראשות חיים מסילתי חושף את אחת השכונות שמחירי הנדל"ן בה חוו זינוק בעשור האחרון. לידיעה המלאה לחצו כאן.
אלקין חושף: קראוון בהתנחלויות, דרך מומלצת לרכישת דירה ההמלצה של השר אלקין: הוא עצמו גר בקראוון בהתנחלות במשך כמה שנים עד שהיה יכול להרשות לעצמו לרכוש דירה. דרך שנפוצה לרוב בהתנחלויות בה התושבים גרים בקראוון זמני עד לבית קבע ביישוב. לידיעה המלאה לחצו כאן.
תגובות לכתבה(2):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  כמה משכרות צריך ליקנות בית
  חח 12/2021/06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  רוב אנשים ב ארץ עשירים קונים דירות חלק מי הם קטן ש לא יכולים ליקנית
  סגור
 • 1.
  לאפשר חסכונות בריבית של כ 5% על מנת למתן את שוק הנדלן. (ל"ת)
  חיים 12/2021/05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור