השוק

ביטקוין בוער: יגיע לשווי מטורף של מאה אלף דולר?

הביטקוין צעד אחד לפני שבירת השיא שנרשם במחצית אפריל, והאנליסטים ממשיכים להעריך כי המטבע ימשיך לזנק ולהגיע לשער אסטרונומי של מעל מאה אלף דולר. מהן התחזיות העדכניות, והאם אילון מאסק יתערב גם הפעם ויוריד את המטבע ברגע האחרון?
יהודה לוינגר |  1
קריפטו (צילום pixabay)
מטבע הקריפטו הגדול אמנם נעצר ביממה האחרונה, אך הוא עדיין במגמת עלייה. הביטקוין זינק בשעות הבוקר (רביעי) לשער של מעל 61,300 דולר, ובשעות אלו נסחר סביב שער של 60,811 דולר.
אנליסטים מעריכים כי אם יצליח לחצות את רף ה-62 דולר, הוא ימשיך לזנק קדימה, וזהו הרף שיעמיד את המטבע במבחן בתקופה הקרובה. נזכיר כי רק לפני חודשיים, המטבע עוד נסחר סביב שער 43 אלף דולר בלבד.
ההתאוששות של הביטקוין מההתרסקות שחווה בחודש מאי היא משמעותית לאנליסטים שמנתחים את עתידו של מטבע הקריפטו שמושך אחריו כבר רבים בעולם. לאחר שבמחצית אפריל הגיע הביטקוין לשיא של כל הזמנים ולשער של 64 אלף דולר, נפלו על הביטקוין כמה מכות שהובילו אותו לצלילה.
ענקית הרכבים החשמליים טסלה חזרה בה מאפשרות לקבלת תשלומים במטבע הקריפטו, וגם אילון מאסק שהביא לזינוק במטבעות הקריפטו עם ציוציו הרבים, רמז שמטבע הדוג'קוין הוא רמייה. מהצד השני של העולם, בסין התחילו לאכוף בחומרה נגד כריית הקריפטו, ומגבלות רבות חלו על שימוש במטבעות. גם במדינות המערביות התחילו להבין שצריך להגביל את השימוש בקריפטו שיכול להוביל להלבנת הון.
כך, משער של 64 אלף דולר ושבירת שיאים, מטבע הקריפטו מחק יותר ממחצית משווי וירד לשפל של 28 אלף דולר, וגרר איתו למטה את כל מטבעות הקריפטו שצנחו איתו. אבל בעוד האנליסטים חבטו בדוג'קוין וחזו לו שחורות עד אפילו דעיכה וגסיסה לשער של 0 דולר עד סוף השנה, אצל הביטקוין הייתה אופטימיות רבה יותר.
על פי walletinvestor.com - ההשקעה בביטקוין משתלמת: תוך שנה יגיע מטבע הקריפטו לשער של 74,610 דולר, ותוך חמש שנים יגיע כבר לשער מטורף של 182,513 דולר. על פי digitalcoinprice.com, עד סוף שנת 2021 התחזית לביטקוין תעמוד על שער של 70,765 דולר, בסוף שנת 2022: 81,746 דולר, סוף שנת 2025 כבר מטבע הקריפטו יגיע לשער ענק של 138,692, ובסוף 2028: 209,889 דולר. סכום מפלצתי.
על פי אנליסטים באתר longforecast.com התחזיות לביטקוין המעודכנת היא כי עד סוף השנה המטבע דווקא יירד לשער של 55,043 דולר, אבל באוקטובר 2022 הוא יחצה לראשונה את השער של 100 אלף דולר לשער של 114,574 דולר. במאי 2023, להערכתם, יגיע הביטקוין לשיא של 180,441 דולר.
ושימו לב לתחזית של PlanB שיצר מודל לחיזוי הביטקוין, מודל שבינתיים התממש. לפני חודשיים, כאשר הביטקוין רק התחיל את העלייה מחדש והגיע לשער של 50 אלף דולר, חזה האנליסט בטוויטר תחת השם PlanB כי אמנם תהיה ירידה אבל בסופו של דבר הביטקוין ימשיך במגמת העלייה. על פי המודל הזה מטבע הקריפטו אכן יגיע עד סוף השנה לשער של 100 אלף דולר.  המודל מחשב את מחיר הביטקוין, כך שבכל ירידה שנגרמת לביטקוין הוא לאחר מכן מזנק, ובהתאם לכך שההיצע יורד לפי שמספר המטבעות של הביטקוין הוא מקסמילי, ניתן לראות שבסופו של דבר הביטקוין ממשיך במגמת העלייה. 
נזכיר שכבר בפברואר השנה, כאשר מטבע הקריפטו הגדול בעולם היה סביב ה-57 אלף דולר, איש העסקים אנתוני סקרמוצ'י, מייסד בית ההשקעות סקיי-ברידג', אמר כי להערכתו מטבע הביטקוין יגיע לסכום של 100 אלף דולר כבר בסוף שנת 2021, ועוד לפני כן העריכו אנליסטים של ג'יי פי מורגן צ'ייס כי הביטקוין אף יגיע לסכום של 146 אלף דולר בטווח הרחוק.
כאשר המטבע היה סביב ה-57 אלף דולר, מייסד טסלה הביע את דעתו שהמחיר נראה לו גבוה מדי. האם עתה, כאשר הביטקוין מתקרב שוב לשבור שיאים, האיש העשיר בעולם יגיד זאת שוב? או שהפעם ייתן למטבע להמשיך לעלות מבלי שיתערב בבורסת הקריפטו?
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  כשהציבור מתעניין זה סימן שבאה קריסה
  אריה 10/2021/29
  הגב לתגובה זו
  2 0
  הייפ מטורף לבולשיט...
  סגור