השוק

קאנומד מחסלת את פעילות הקנאביס; נכנסת לעולמות הנדל"ן

קאנומד של מנור וכפיר גינדי לא הצליחה לבסס את עצמה בעולמות הקנאביס הרפואי, ובעלי השליטה בה לוקחים אותה לאזור הנוחות שלהם - הנדל"ן; קאנומד תתמזג עם חברת ההתחדשות העירונית "לאונרדו"
ניצן כהן | 
קנאביס, מניות (צילום pixabay)
חברת קאנומד מחסלת את פעילות הקנאביס שלה לאחר שלא הצליחה להתבסס בענף ובעלי השליטה בה, כפי ומנור גנדי, לוקחים אותה לאזור הנוחות של הנדל"ן. קאנומד תתמזג עם לאונרדו שעוסקת בתחום ההתחדשות העירונית כשבעלי המניות של קאנומד יחזיקו מחצית ממניות החברה הממוזגת ואילו בעלי המניות של "לאונרדו" יחזיקו במחצית השנייה.
יש לציין כי לא ברור כרגע מה יעלה בגורלה של פעילות הקנאביס. כלומר, אם תימכר, תיסגר או כל דבר הגיוני אחר. בסך הכל פעילות הקנאביס של קאונמד לא  הצליחה לתפוס בנתח שוק משמעותי ולא הצליחה להיות רווחית ולכן, בשל ריבוי חברות הקנאביס הרפואי בישראל ובשל העובדה כי מעטות ביניהן שמצליחות להרוויח, הרי שסביר שמה שאנחנו רואים היום זו תחילתה של קונסולידציה בענף.
 
מה כן תעשה קנומד? אם כן, קנומד תתמזג עם חברת "לאונרדו" שעוסקת בתחום ההתחדשות העירונית. בשלב הזה לא ברור איזו פעילות בדיוק יש ל"לאונרדו" וכמה (אם בכלל) היא שווה באמת אבל לפחות אלה הכוונות של הצדדים.
קבוצת לאונרדו, פועלת משנת  2006 הינה בבעלות יאיר מרק, סחף כהן וזאב מרק אשר יהיו לאחר השלמת המיזוג בעלי השליטה בחברה הממוזגת. הקבוצה מסרה עד כה מעל 1,000 יחידות דיור בביצוע וביזמות עבור עצמם ועבור יזמים מובילים במשק כדוגמת אפריקה ישראל, אשדר, סופרין, מטרופוליס ועוד.
בקבוצה שני תחומי פעילות עיקריים: ייזום וביצוע קבלני של פרויקטים בתחום הנדל"ן, בדגש על תחום ההתחדשות העירונית. הפעילויות ימוזגו בדרך של הקצאת מניות בחברה הציבורית.
בין הפרויקטים בייזום של לאונרדו ניתן לציין את פרויקט נורדאו תל אביב להקמת 57 יחידות דיור, פרויקט תל חי בכ"ס להקמת 46 יחידות דיור, פרויקט בן יהודה בתל אביב להקמת 34 יחידות דיור ועוד.
בכפוף להשלמת בדיקות נאותות הדדיות, חתימת הסכם מפורט והתקיימות מספר תנאים מתלים, תמוזג מלוא פעילות קבוצת לאונרדו (100%) לחברת קאנומד, וזאת תמורת הקצאתן של מניות חדשות לבעלי המניות של לאונרדו, אשר יהוו, לאחר הקצאתן, 50% מהון המניות המונפק של קאנומד. עם השלמת העסקה, החברה הממוזגת תיקרא קבוצת לאונרדו וסימן המסחר שלה בבורסה ישתנה בהתאם.
במסגרת המתווה, הוסכם כי לחברה הממוזגת יהיה סך מזומן של 20 מיליון שקל, בניכוי הוצאות העסקה וכי עם השלמת העסקה יוצאו מהחברה הממוזגת הנכסים הקיימים בתחום הקנאביס הרפואי.
מנור גינדי אמר: "בחנו מספר רב של חברות בתחום הנדל"ן, ומניסיוננו בחרנו ביאיר ובסחף מקבוצת לאונרדו שידעו להביא צבר פרויקטים בביצוע איכותי ועם ניסיון רב שנים לצד ייזום של פרויקטים מצוינים בתחום ההתחדשות העירונית בנדל"ן".
יו"ר קאנומד עמי ברלב: "קבוצת לאונרדו - קבוצה בעלת Track Record מוכח ויכולות גבוהות בתחומי הייזום והביצוע. במהלך התקופה האחרונה קאנומד נקטה באסטרטגיה ברורה לאיתור השקעות איכותיות ושמרניות, המאופיינות בפעילות מוכחת, מניבה ומצליחה - הכל מתוך מטרה ברורה להשאת ערך לטובת קאנומד וציבור בעלי מניותיה. אנו נכנסים לתחום איכותי, צומח ובעל אופק משמעותי, אך חשוב מכך - עם השותפים הנכונים".
סחף כהן, מבלי לאונרדו, ציין כי "הכניסה לשוק ההון תאפשר לקבוצה גמישות פיננסית מירבית, תוך הישענות על ערכי הליבה שמאפיינים את הקבוצה, הקפדה על סטנדרטים גבוהים בייזום ובביצוע והענקת המוצר הטוב ביותר ללקוחות החברה. כחברה שמתממנת בעיקר מהון עצמי ומינוף אפסי, הליך המיזוג יאפשר לנו להמשיך ולהרחיב את פעילות החברה לתחומים נוספים ומניבים. קבוצת לאונרדו תמשיך לפעול על מנת להגדיל את צבר ההזמנות ולפתח פרויקטים נוספים במטרה להגדיל את הכנסותיה.
יאיר מרק, מבעלי לאונרדו, הוסיף: "קבוצת לאונרדו הינה חברה ותיקה. עד כה העדפנו להיות 'מתחת לרדאר' בכל הנוגע לחשיפה הציבורית שלנו. כחברה שהיא גם יוזמת וגם מבצעת אנו מחזיקים בכל מוטות השליטה בפרויקטים השונים, עובדה זו מאפשרת לנו לשמור על איכות מיטבית ומוניטין ללא דופי".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה