תיירות

מהפכה בטיסות לאילת: מה תרוויח חברה שתגיע ישירות מאירופה?

חברות תעופה יוכלו לקבל 60 אירו על כל תייר שינחת ישירות באילת בטיסה ישירה מחו"ל, כאשר החברה תהיה זכאית לסיוע עבור 75 טיסות שבועיות מאותו היעד. שר התיירות יואל רזבוזוב: "רואה חשיבות רבה בהפיכת ישראל ליעד אטרקטיבי לתיירים מכל העולם ובדגש על מדינות בהן קפוא בחודשי החורף"
מערכת ice |  1
טיסות (צילום pixabay)

משרד התיירות פרסם הזמנה לחברות תעופה לקבל תמיכה להפעלת טיסות מאירופה לשדה התעופה רמון בחורף הקרוב. נוהל זה יחזיר מאות אלפי תיירים מחו"ל לאילת מדי חורף. כעת, עם החזרה לשגרה תיירותית, הוציא המשרד נוהל לפיו, כל חברת תעופה שתפעיל קו ישיר לשדה התעופה רמון, תקבל 60 אירו על כל נוסע שינחת באילת.

<
חברה רשאית להפעיל ולקבל סיוע עבור לא יותר מ-75 טיסות שבועיות מאותו היעד. חברות התעופה יכולות לקבל את הסיוע מהמשרד עבור טיסות שיצאו החל מ-1.09.2022 ועד לסוף חודש מאי 2022 (למעט 9-16 באוקטובר 2022 ו-5-13 באפריל 2023). את הבקשות לסיוע ניתן להגיש עד 1.9.2022.

 

<

נוהל הטיסות הוא סיוע שניתן מטעם משרד התיירות לתמיכה בחברות תעופה ובסוכנים המעוניינים להפעיל טיסות בעונת החורף מאירופה לאילת, אשר כלכלתה, הנשענת על תיירות, נפגעה בתקופת הקורונה. המשרד משווק בעולם את אילת ואת אזור הדרום כיעד נופש עם מזג אויר נוח ברוב ימות השנה ואף יוזם באמצעות עיריית אילת פעילויות תרבותיות עבור התיירים. במקביל לכך, פועל המשרד לקידום התיירות המדברית, במטרה לחזק את הנגב והערבה תוך פיתוח תשתיות תיירותיות באזור.

נוהל הטיסות לאילת זכה להצלחה לאורך השנים. מספר התיירים שנחתו באילת בחורף 2019-2020 (עד מרץ 2020, עם עצירת התיירות בעקבות הקורונה) הגיע לשיא של כ-150 אלף. הנוהל, שנועד לתמרץ את חברות התעופה להגיע לאילת, הביא בעבר לפתיחת 17 יעדים חדשים לעיר ולכ-45 טיסות בשבוע. טרם הפעלת הנוהל נחתו באילת כ-4 טיסות בשבוע בלבד.

שר התיירות יואל רזבוזוב: "החזרת התיירות לישראל דווקא בחודשי החורף, ודווקא לאזור הדרום ואילת, היא מטרה חשובה שלנו במשרד התיירות. אני רואה חשיבות רבה בהפיכת ישראל ליעד אטרקטיבי לתיירים מכל העולם ובדגש על מדינות בהן קפוא בחודשי החורף. לכן, נוהל זה הוא בשורה והוא יביא תיירים רבים דרך שדה התעופה רמון, יכניס למדינת ישראל כסף רב ויביא למקומות פרנסה רבים עבור תושבי הדרום ותושבי אילת".

תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  ואחרי הנחיתה הם עוברים לעקבה
  משה 04/2022/11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  האם אפשר לעשות מס מיוחד שיקזז תמיכה זאת לשוהים פחות משני לילות בישראל ?
  סגור