השוק

דובי פרנסס חוגג: החברה בה משקיע כוכב "הכרישים" במהלך ענק

חברת הפינטק ברידג'ווייז (Bridgewise) הישראלית, בה משקיע גם איש העסקים דובי פרנסס, מכריזה על השקת כלי ניתוח מעמיק ראשון מסוגו של קרנות סל וקרנות נאמנות, וכמו כן הודיעה על הצטרפותה של דבורה פור, מומחית וחוקרת מובילה בעולם בתחום קרנות הסל
מערכת ice |  1
דובי פרנסס (צילום Group11)
חברת הפינטק ברידג'ווייז (Bridgewise) הישראלית, אשר פיתחה פלטפורמה טכנולוגית מבוססת בינה מלאכותית המנגישה תובנות וידע אודות מניות גלובליות בכל השפות, בה משקיע גם איש העסקים הישראלי דובי פרנסס, מכריזה היום (רביעי) על השקת כלי ניתוח מעמיק ראשון מסוגו של קרנות סל וקרנות נאמנות, ומספקת רמות בהירות שלא ניתן היה להשיג עד כה באמצעי ההשקעה הללו.
כחלק מהמהלך, Bridgewise מודיעה על הצטרפותה של דבורה פור, מומחית וחוקרת מובילה בעולם בתחום קרנות הסל, לוועדה המייעצת שלה. דבורה פור (Deborah A. Fuhr) היא שותפה מנהלת ומייסדת של ETFGI, חברת מחקר וייעוץ בתחום קרנות הסל וקרנות נאמנות. בעבר שימשה פר כמנהלת גלובלית של אסטרטגיית מחקר והטמעת קרנות סל וכמנהלת ב-BlackRock/Barclays Global Investors, כמנהלת וראש צוות אסטרטגיית השקעות במורגן סטנלי וכעמיתה ב-Greenwich Associates.
היא אחת המייסדות וחברה בדירקטוריון של Women in ETFs וכן של פרק EMEA של Women in ETFs, והיא חברה בדירקטוריון יוזמת 'נשים בעלות השפעה' של Cancer Research UK לתמיכה במדעניות. היא זכתה בעשרות פרסים ותארים בתחום, ביניהם- פרס מנהיגות התעשייה האירופית של 100 Women in Finance.
קרנות סל (ETF), קרנות נאמנות ומוצרי השקעה דומים הפכו לאחד מסוגי ההשקעה הפופולאריים ביותר, כאשר נכסי הסחירות שהושקעו בתעשיית הקרנות סל העולמית גדלו ב-10.8% מתחילת שנת 2024, ועברו מ-11.63 טריליון דולר בסוף שנת 2023 ל-12.89 טריליון דולר. עם זאת, בשל כמות הנכסים העצומה המוחזקת בקרנות, לא ניתן לספק ניתוח מקיף, במיוחד בהתחשב בכך שפחות מ-20% מניירות הערך העולמיים מכוסים על ידי אנליסטים מקצועיים.
מדובר בבעיה ש-AI יכול לפתור- בעזרת שילוב של שתי טכנולוגיות בינה מלאכותית שפותחו ע״י Bridgewise - ניתוח למידת מכונה של רוב המניות העולמיות ומודל שפה זעיר מותאם אישית, Bridgewise מסוגלת לנתח את הקרנות והנכסים המרכיבים אותן ולספק מבט מעמיק ומפורט על כל אחד מהם, כמו גם המלצות קנייה/מכירה.
הפלטפורמה של Bridgewise, המשרתת בתי השקעות וגופים מוסדיים ופיננסיים מ-15 מדינות, תאפשר לראשונה ניתוח מעמיק של קרנות הסל והנאמנות, הכולל ניתוח פנדמנטלי, מידע על ביצועי עבר ומבנה העמלות, תוך מתן כיסוי בהיר וברור לרוב המכריע של הקרנות בשוק, בכל שפה עבור קרנות מכל העולם. תכונות הניתוח יעניקו למשקיעים חוויה ייחודית, ויספקו דרך חדשנית ואינטראקטיבית לסקור ולחקור אפשרויות השקעה כמו גם המלצות קנייה/מכירה לקרנות.
גבי דיאמנט, שותף מייסד ומנכ"ל Bridgewise:  "בשנים האחרונות, אנליסטים של קרנות התמודדו עם אתגר עצום, כאשר אין ברשותם כלים לספק ניתוח יסודי ומפורט עבור כל נכס ונכס בקרנות פופולריות, במיוחד כאשר חלק מהקרנות מורכבות מאלפי מניות בודדות. הזמן הדרוש להשלמת ניתוח כזה עשוי להיארך שבועות שלמים או יותר".
"הטכנולוגיות שלנו בתחום הבינה המלאכותית מאפשרות מחד רמת עומק חסרת תקדים בניתוח קרנות, עם כיסוי כמעט מלא של קרנות מכל העולם, כולל המלצות קנייה/מכירה עבור המניות הבודדות שבקרן, ומאידך הסבר בהיר ופשוט שיכול לשמש הן משקיעים מקצועיים והן מתחילים, בשפת האם של המשקיע".
עבור משקיעים, פתרון הניתוח החדש לקרנות הסל והנאמנות יציע חוויה ייחודית הכוללת אלמנטים אינטראקטיביים, דירוגים ותכונות נוספות שפותחו כדי לעזור להם למצוא הזדמנויות השקעה מתאימות ליעדים שלהם. התכונות כוללות: ניתוח החזקות: תובנות מפורטות לתוך כל נכס השקעה וכיצד החזקות הקרן מחולקות על פני סקטורים, מדינות, חשיפה וגורמים נוספים.
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  דובי
  boby 07/2024/13
  הגב לתגובה זו
  1 0
  בהצלחה
  סגור